24.10.2012 23:15


V novém Divadle na Orlí budou studenti hrát, zpívat i tančit

Autor: Jan Pluhař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Přestřižením symbolické papírové pupeční šňůry dnes primátor města Brna Roman Onderka ukončil ceremoniál při otevření nového divadla Janáčkovy akademie múzických umění. Moderní divadlo s trefným přízviskem hudebně-dramatická laboratoř bude sloužit jako domovská scéna studentů divadelní a hudební fakulty.

Brno Budova divadla stojí na ulici Orlí, kde zaplnila poslední z brněnských proluk, které vznikly při bombardování za druhé světové války. Stavbu, jejíž cena přesáhla tři sta milionů korun, navrhla trojice architektů Pavel Rada, Milan Rak a Alena Režná.Primátor Roman Onderka přestřihává symbolickou pupeční šňůru Divadla na Orlí. Foto: Jan Pluhař

Moderní architektonický ráz budovy doplňují nejnovější jevištní technologie, které umožní studentům připravovat se na profesionální kariéru. Jeviště je variabilní, režisér si jej může uspořádat dle libosti. Na organizaci scény závisí kapacita hlediště, která čítá sto dvacet až sto padesát míst. V suterénu je k dispozici také prostorné nahrávací studio pro výstupy studentů hudební fakulty.

Hudba bude ostatně nedílnou součástí divadla, které bude zaměřeno převážně na muzikálovou a operní tvorbu. "Na začátku devadesátých let se naše škola rozdělila na dvě fakulty divadelní a hudební. Naší snahou je tyto fakulty znovu propojit a myslím si, že nové divadlo bude pro tento účel ideální platformou," uvedl rektor JAMU Ivo Medek. "Hudba a divadlo se zde spojí v jeden celek, který bude určitě stát za zhlédnutí."

První představení v Divadle na Orlí budou moci diváci zhlédnout již zítra. Na programu je premiéra tanečního muzikálu Footloose / Tanec není zločin. Kromě budoucích absolventů muzikálového herectví bude na jevišti k vidění řada hostů, také studenti konzervatoře a profesionální kapela.

Klíčová slova: divadlo, Orlí, JAMU, muzikál

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.