10.10.2018 19:46


V Městském divadle to bude Big

Autor: Jan Mazáč | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Městské divadlo Brno představí divadelní ztvárnění filmu Big, ve kterém si hlavní roli zahrál Tom Hanks. Premiéru herci odehrají dvacátého října na hudební scéně Městského divadla. Muzikál zpracoval režisér, herec a vítěz ceny Thálie Petr Gazdík.

Režisér a herec Petr Gazdík představuje muzikál Big. Foto: Jan Mazáč.

Brno – Muzikálu Big, inspirovaného stejnojmenným hollywoodským filmem, se ujal režisér Petr Gazdík. Premiéra bude dvacátého října. Příběh dvanáctiletého chlapce, který se náhle ocitne v těle třicátníka, bude mít v muzikálovém provedení premiéru nejen v Brně, ale také ve střední Evropě.

"Všichni říkáme, jak se ty děti mají a že bychom jimi chtěli být, ale potom si my jako dospělí uvědomíme, jak je to těžké. Ale bez toho dětského nadhledu a svobody je složité existovat,“ přiblížil myšlenku muzikálu režisér Petr Gazdík. Do jedné z hlavních rolí mladého hrdiny Joshe Baskina, režisér obsadil svého syna Adama Gazdíka v alternaci s druhým synem Josefem Gazdíkem. Ani jeden z mladíků není v herectví nováčkem a příležitosti se nezalekli. „Nás to prostě baví, takže mi si to klidně zahrajeme dvakrát denně,“ vysvětlil Adam Gazdík. Jeden z herců starší verze hlavního hrdiny Joshe – Jan Brožek – se se svou rolí ztotožňuje a vrací se do dětských let. „Najednou ta trička, co jsem dřív nosil, zase oblékám jako malý kluk a mám z toho radost. Vybavuju si všechny ty filmy a všechno. Člověk se zase vrátí k malému já,“ dodal s úsměvem Brožek.

Podle Petra Gazdíka magie a přiblížení k divákovi spočívá v upřímnosti a obyčejnosti provedení. V tom se liší od jeho předchozího díla, muzikálu Mary Poppins, kde vsadil zejména na pompéznost a efekty. Podobně jako Mary Poppins je i Big cílený na děti a také na dospělé s dětskou duší. V muzikálu budou učinkovat i děti a práce s nimi není vždy jednoduchá. „Bylo to náročné, protože tancuje sedmadvacet dětí, a když do toho ještě přidáte nějakých dvacet nebo třicet dospělých, tak je to o velké trpělivosti,“ řekla choreografka Carli Rebecca Jefferson.

Tvůrci muzikálu Big do příprav zapojili i dobrovolníky a fanoušky Městského divadla v Brně. „Přímo od diváků jsme dostali spoustu hraček, plyšáků, k vybavení prostoru hračkářství ve hře. Takže když přijdou, budou moct ve vitrínách najít svého medvěda,“ popsal spolupráci divadla s diváky dramaturgyně Klára Latzková. Big bude mít dvě a půl hodiny a přes dvacet repríz.

Klíčová slova: Městské divadlo Brno, muzikál, Big

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.