04.11.2019 13:11


V klubu Bezobav vystupují alternativní umělci už šest let. Končit se nechystáme, říká zakladatelka

Autor: Filip Brychta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Kulturní klub Bezobav přináší lidem neobvyklá vystoupení umělců v klubové atmosféře. Bezobav se nachází v obci Dyjice nedaleko Telče a láká interprety i díky svému umístění. Funguje již od roku 2013. „Děláme to, protože nás to baví. Baví nás to setkávání lidí z různých míst,“ popsala hlavní motivaci zakladatelka Renáta Koževnikovová. Do Dyjice jezdí tuzemští umělci ale i zahraniční.

GaRe vystupující v Kulturním klubu Bezobav

Telč – Koncerty různých kapel a vystoupení umělců. To vše zájemci najdou v Dyjici na Telčsku díky Kulturnímu klubu Bezobav. V klubu vystupují interpreti tuzemští, ale předvádět své umění přijíždí i umělci ze zahraničí. Bezobav funguje od roku 2013 a od té doby se na jeho pódiu vystřídalo několik kapel. Klub se hlásí k myšlence otevřených koncertů, kde může vystoupit kdokoliv.

„Určitě to vnímám jako rozšiřování místní kultury. Má to pro mě i osobní cenu díky setkávání lidí, protože sem přijdou lidé, které bych jinak nepoznala,“ vysvětlila zakladatelka Renáta Koževnikovová smysl celého klubu Bezobav. Umělci často po vystoupení neodjíždějí, ale zůstávají a s lidmi si povídají. Jednou z hlavních příčin, proč umělci jezdí, je podle Koževnikovové právě blízkost publiku a vědomí toho, že ten, kdo přišel opravdu poslouchá.

Na koncerty chodí nejen lidé z Dyjice, ale i z blízkého okolí. „Myslím si, že je to fajn, když se takhle lidé sejdou. Některé koncerty za to stojí a jiné ne,“ pověděla častá divačka Eva Pavlíčková. „Občas mám ale pocit, že je pro místní povinností se zúčastnit. Alespoň já ten pocit občas mám, ale často jsem nakonec ráda, že jsem šla,“ konstatovala. Podle Pavlíčkové návštěvnost koncertů upadá.

Avšak zájem kapel o vystupování v Dyjici není malý. Kapely prochází filtrem a až následně je rozhodnuto, zda nakonec budou vystupovat. „Hudba, jenž nás oslovuje a není úplně mainstream, ale ani okrajová, se sem hodí. Dokonce se nám zatím nestalo, že by kapela neoslovila vůbec nikoho,“ popsala výběr umělců Koževnikovová. „Navíc máme skvělé publikum, které projevuje respekt každému umělci,“ dodala. Atmosféru klubu si pochvaluje i zpěvačka ze skupiny GaRe. „Mám to tady ráda. Je to vždy spojené s krásným zážitkem a výletem na krásné místo. Dokonce jsem zde složila písničku,“ chválila interpretka Gabriela Vermelho.

Na pódiu v Dyjici vystoupili například Barbora Mochowa, David Evans, Půljabkloň a mnoho jiných. Další koncert bude poslední listopadový pátek a vystoupí kapela Kalle. „Plánujeme pokračovat, dokud vydrží návštěvnost. Znamením skončit bude až několikrát za sebou přijde třeba jen deset lidí,“ sdělila plány do budoucna Koževnikovová. 

Klíčová slova: Telč, Dyjice, Bezobav, kultura, alternativní,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.