09.10.2019 17:40


V Gorkého ulici přibude zeleň a další parkovací místa. Pomohla petice

Autor: Klaudie Břeňová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Obyvatelům Gorkého ulice se nelíbí její rekonstruovaná podoba a sepsali petici. Na základě jejich požadavků město vysadí až čtrnáct stromů, vytvoří nová parkovací místa a přibude až 25 laviček. Dnes o tom rozhodli brněnští radní.

Gorkého ulice se stále opravuje.

Brno - Brněnští radní dnes rozhodli o změnách v Gorkého ulici. Do ulice dodá město více zeleně, laviček a další místa na parkování. K rozhodnutí došlo na základě kompromisu mezi obyvateli Gorkého ulice a městem.

V Gorkého ulici bude vysázeno až o čtrnáct stromů více. Město také jedná s organizací Veřejná zeleň města Brna o možném rozšíření jednotlivých druhů dřevin. „Myslím, že ozelenění bude dostatečné. Je ale je důležité, aby měly stromy více prostoru pro kořeny a růst,“ řekla květinářka pracující v Gorkého ulici Anna Plšková. Stromy zde mají k dispozici málo hlíny a stísněný prostor, ale město nalezlo řešení. „Stromy budou umístěny do zálivu chodníků a vznikne tak navíc prostor pro čtyři další parkovací místa,“ vysvětlil náměstek primátorky Robert Kerndl. Město chce také do ulice dodat kolem 25 nových laviček. Více jich občané nechtěli, protože se obávali vyšší přítomnosti bezdomovců. „Laviček bude dostatek a nechci tady v noci potkávat opilé a hlučné lidi,“ sdělil kolemjdoucí Michal Samuelčík.

Impulsem pro změny byla petice obyvatelů Gorkého ulice, která se už více než rok rekonstruuje. Obyvatelé krom lepšího ozelenění požadovali změnu parkovacích stání z kolmého na šikmý. Na doporučení policistů se parkování z bezpečnostních důvodů měnit nebude. Brněnští radní však schválili požadavek vynechání laviček v úseku mezi křižovatkou Jiráskovy ulice a Úvozu.

Klíčová slova: Gorkého, rekonstrukce, parkování, zeleň

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.