21.03.2019 18:12


V Domě pánů z Kunštátu představují otázky queer problematiky

Autor: Marie Kolajová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V Domě pánů z Kunštátu je do neděle k vidění výstava s názvem We will not change our show. Věnuje se LGBT a gender problematice, jejím Cílem je vyjádření svobody nejen v umění, ale také životě.

Brno – Politický akt vyjadřující svobodu. Tak můžeme charakterizovat novou brněnskou výstavu s názvem We will not change our show. Díla českých i zahraničních tvůrců si mohou návštěvníci prohlédnout v Domě pánů z Kunštátu až do konce tohoto týdne.

Své práce na výstavě prezentují umělci z Česka, Maďarska, Polska, Rumunska, Běloruska a Itálie. „Naším kurátorským cílem však není předložit podrobnou a vyčerpávající zprávu o všemožných aspektech queer problematiky. Snažíme se spíše o experiment, jenž otevírá prostor pro aktuální otázky, kterým se přizvaní umělci věnují. Kromě toho zkoumáme také nové podněty, proměnu rolí a hraniční situace,“ sdělil kurátor výstavy Martin Vaněk.

Kromě současných výtvorů jsou Domě pánů z Kunštátu k vidění i starší díla. „Dlouho jsem myslela na možnost vystavit svoji přes dvacet let starou fotku zobrazující ženu s roztaženýma nohama a zářezem v kůži, kde je odstraněná svrchní část a divák může vidět co je pod kůží, tedy šlachy, žíly, svalovinu a obnažený poševní vchod,“ řekla Veronika Bromová, jedna z vystavujících. Také zdůraznila fakt, že podobných akcí se moc nepořádá, i když LGBT komunita stále roste.

V neděli 24. března exhibici uzavírá závěrečná diskuze s kurátory výstavy. Po ní následuje večírek s DJ&VJ Poppers.

Klíčová slova: LGBT, queer, gender problematika, výstava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.