01.05.2018 18:30


V Dětenicích se koná májový food festival

Autor: Zuzana Šikalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Masakr chlastu, žrádla a brutální zábavy! Přesně tak popisují pořadatelé májový food festival na zámku Dětenice. Návštěvníci mají možnost ochutnat nepřeberné množství jídla od chobotnic až po gruzinský kebab. Vstupné do zámecké zahrady je zadarmo, za koruny si tu ale člověk nic nekoupí, hned u vchodu je potřeba si peníze vyměnit za zlaťáky.

Dětěnice – Oslavit 1. Máj trochu jinak se rozhodli na zámku v Dětenicích na Jičínsku. Pro návštěvníky si v zámeckém parku připravili food festival v dobovém stylu, jak už k Dětenicím neodmyslitelně patří. Akce se koná už od poledne a bude pokračovat až do sedmé hodiny večerní.

Hned u vstupu si návštěvník vyslechne od pokladní „Tak co ty lína hubo, kolik chceš?“ vymění koruny za zlaťáky a může zamířit do parku, ve kterém se food festival odehrává. Na své si přijdou jak příznivci české kuchyně, tak fandové exotičtějších pochoutek. Prodejci tu nabízí medová žebra, sele, ústřice, středověký burger, buchty, kukuřici a další. K zapití tu čepují dětenické pivo, domácí okurkovou limonádu, melounový fresh, nebo jiné alkoholické a nealkoholé nápoje.

Účastníků jsou tu tisícíce, proto musí člověk počítat s delší frontou. „Stánky jsme pro velký zájem o food festivaly rozšiřovali. Úplně nově jsou tu prodejní chaloupky a dalších pět stánků,“ informuje pořadatelka Aneta Ondráčková s tím, že do budoucna se plánuje další rozšíření. „Těch dlouhých front je škoda, člověk si postojí klidně půl hodiny. Jinak je program skvěle vymyšlený,“ říká návštěvník Jan Cihlář.

V průběhu dne se o zábavu starají zámečtí rytíři, poběhlice, tanečnice, nebo středověká kapela. Kdo měl zájem, mohl si připlatit a zhlédnout rytířský turnaj. Do šesté hodiny večerní si mohli lidé zaplatit také prohlídky zámku a pivovaru.

Aby ani tady nepřišly dívky o možnost prvomájového polibku pod rozkvetlou třešní, několik jich je v zámecké zahradě. „Jelikož se jedná o májový food festival, a první máj je lásky čas, připravili jsme pro zamilované také foto koutek se srdíčkem a prodáváme balónky ve tvaru srdce,“ dodává Ondráčková.

Akce se koná do sedmé hodiny večerní, k zapůjčení jsou také deky na piknik. Kdo si chce zážitek prodloužit, může přespat přímo na zámku v Dětenicích. Trpělivost je třeba i při hledání místa na parkování a vyjíždění z Dětenic.

Klíčová slova: Dětenice, food festival, 1. máj

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.