10.10.2017 20:56

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý. A běhat taky.

Autor: Tereza Dvořáková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nadšenci do běhu si v sobotu 7. října mohli vyzkoušet, jaké to je běhat v noci nebo během pomoct ženámNáměstí Českých Budějovic s rakovinou prsu. V Českých Budějovicích se konal 4. ročník nočního běhu Night run.

Náměstí Českých Budějovic

České Budějovice – Již čtvrtého ročníku běhu Night run se mohli běžci zúčastnit v sobotu 7. října v Českých Budějovicích. Akce sestává hned z několika běhů, z nichž jeden pomáhá ženám s rakovinou prsu.

Jako první odstartovaly děti. V kategorii do 6 let jich za poplatek 50 korun běželo 50. Těch starších od 6 do 15 let dokonce 200.  Možnost zúčastnit se dostaly i rodiny s dětmi, a to v běhu Bosh family run, na jehož konci jeden z účastníků vyhrál sušičku.

V 19: 30 odstartoval Avon běh proti rakovině prsu a samotný Night run. Oba závody byly na deset kilometrů. „Závodníci běželi kolem Kauflandu, přes Stromovku, plovárnu až na náměstí. Ti, co běželi závod na deset kilometrů to museli běžet dvakrát,“ uvedl jeden z organizátorů Adam Haider.

Nejrychlejší čas byl 35 minut za muže a  42 minut za ženy. Běželi jsme deset kilometrů. Nebylo to náročné, V minulosti jsme se již zúčastnili, tak jsme věděli, do čeho jdeme. Závod byl fajn. Letos se běželo přes Stromovku, kde byla úplná tma, tak mi to připadalo kratší, a navíc se mi ve tmě běhá lépe,“ okomentovala závod účastnice Šárka Zemanová.

Běhy Night run se pořádají po celém Česku. Již tuto sobotu si budou moct zaběhat Olomoučané. Startovné dvou večerních závodů se pohybuje kolem 350 Kč bez pamětního dárku, 500 Kč s ním. Držitelé karty ISIC mají padesáti procentní slevu.

Běh se v posledních letech stal velice oblíbeným. Podle fitness trenérky a výživové poradkyně Renaty Jankovské je při něm ale důležité dodržovat několik zásad. Důležité je mít kvalitní boty. Nejideálnější je běhat třikrát týdně, minimálně dvakrát. Pokud chce člověk během zhubnout, je lepší ho kombinovat s rychlou chůzí,“ upřesnila. Na tom, kdy člověk má běhat, prý tolik nezáleží. „Záleží, jaké je kdo nátury, někdo je noční pták, tak běhá v noci. Potom je ale tělo napumpované a je horší usnout,“ doplnila Jankovská.

Nová série závodů odstartovala v září v Praze. Do konce roku se běžci mohou těšit na tématické závody jako Zombie night run v Praze, nebo vánoční běhy Christmas night run v Praze, Ostravě a Olomouci.