09.05.2018 11:08


V Brně vznikne přes dvacet Wi-Fi pointů, není ale jisté kde

Autor: Karolína Oškerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vedení města Brno plánuje do konce roku 2018 rozšířit veřejnou internetovou síť. Takzvané Wi-Fi pointy by měly pokrýt místa a přestupní uzly, kde se denně vyskytuje mnoho lidí. Nyní je možné se připojit například na náměstí Svobody či Zelném trhu. Jedno internetové připojení by mělo být také zřízeno v každé městské části. Ne všechny se ale k umístění Wi-Fi pointu vyjádřily.

Město Brno plánuje zřízení veřejných Wi-Fi pointů, FOTO: Karolína Oškerová

Brno – Zástupci brněnského magistrátu plánují do konce letošního roku zřídit jeden Wi-Fi pointu v každé městské části. V lokalitě Brno-střed se jedná o dvě místa, na kterých by mělo být veřejně dostupné připojení zřízeno, a to o ulice Česká a Nádražní. Tato místa byla vybrána proto, že se jedná o významné dopravní uzly.

Jednotlivé městské části mají možnost vybrat lokalitu, kde by chtěly zřídit Wi-Fi připojení. Samotná realizace projektu Free Wi-Fi  je v různých fázích, v závislosti na finančních prostředcích a zájmu. „Doposud se nevyjádřily všechny městské části. Z tohoto důvodu nejsou určeny všechny lokality,“ uvedl tiskový mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. Pro Wi-Fi pointy na ulicích Česká a Nádražní již byly uzavřeny smlouvy, stále však nejsou uvedeny do provozu.

O zřízení veřejné Wi-Fi sítě se dříve snažili členové projektu Studentské Brno. Konkrétně chtěli prosadit internetové připojení v Björnsonově sadu, a to kvůli vysoké koncentraci studentů v této lokalitě. „Za takovou možnost bych byla určitě ráda. Bylo by skvělé nebýt celý den zavřená v knihovně, když je venku hezky,“ řekla studentka Magdalena Pospíšilová. Wi-Fi připojení by bylo přístupné nejen studentům, ale všem návštěvníkům parku. Uskutečnění tohoto návrhu je ovšem v nedohlednu. „Rozumíme, že v městské části Brno-střed byla vybrána místa Česká a Nádražní. Nicméně v druhé vlně se budeme snažit prosadit vytvoření WiFi pointu v Björnsonově sadu,“ vysvětlil ambasador projektu Michal Hořínek.

Dodavatelem služby by měly být Technické sítě Brno. Každý uživatel tohoto připojení by měl nárok na 200 MB dat na den. V současnosti mohou nejen obyvatelé Brna využít veřejné Wi-Fi připojení na náměstí Svobody, Zelném trhu či Malinovského náměstí. Kdy bude zřízeno připojení v nových lokalitách, a o jaké lokality se bude jednat, je zatím nejasné.

Klíčová slova: Wi-Fi, internet, připojení, park, Česká, Hlavní nádraží

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.