17.10.2018 17:29


V Brně vzniká seriál s důrazem na kaskadérské kousky. Hledá podporu u diváků

Autor: David Křída | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Brněnští filmaři v čele s režiséry Jiřím Fabíkem a Lubošem Ondráčkem chtějí natočit komediálně-akční seriál Kaskadéři s.r.o. Zatím mají dokončenou první epizodu, na další budou shánět peníze mezi lidmi a u distributora. Pokud jim vše vyjde podle plánu, tak diváci seriál uvidí na obrazovkách v roce 2021.

Tvůrčí tým za seriálem Kaskadéři s.r.o. Foto: David Křída

Brno – Kaskadérské akční scény se speciálními efekty na vysoké úrovni a komediální momenty s nadsázkou. To divákům slibuje tým filmařů, který stojí za novým seriálem Kaskadéři s.r.o. Zatím dokončili první epizodu, kterou využili na vyzkoušení svých schopností a technických možností. „Pilotní díl sloužil k tomu, abychom si my jako tvůrci vyzkoušeli paletu nástrojů. Stojí trochu mimo seriál, který teď bude vznikat,“ upřesnil jeden z režisérů seriálu Jiří Fabík.

Natáčení Kaskadérů s.r.o. začne na jaře 2020. Tvůrci plánují natočit deset půlhodinových dílů, s kterými chtějí jít do televize. Nyní začínají s takzvanou crowdfundingovou kampaní. Obecně se v nich tvůrci snaží přímo od lidí vybrat přes internet určitou částku peněz na svůj projekt. Výměnou za přispění dostane člověk nějakou odměnu, podle toho, kolik přispěl.

„Na kampaň máme vybrat dvě stě padesát tisíc korun. Nejsou to peníze, které zaplatí seriál, ale spíše podpoří jeho vznik. Ukáže to divácký potenciál,“ popsal cíl kampaně seriálu producent Michal Sikora. Kolik pak bude stát natáčení, zatím přesně neví. „Bude záležet na možnostech partnera,“ dodal.

V Česku přitom není crowdfunding filmů a seriálů ojedinělý. „Filmy jsou v crowdfundingu docela významnou částí projektů. Na Startovači vybíralo peníze na dvě stě osm filmových projektů, sto třináct z nich uspělo,“ řekl Petr Tomek ze Startovače, jedné z velkých platforem, která u nás crowdfunding nabízí.

Zájemci uvidí pilotní díl Kaskadérů s.r.o. ještě letos, a to druhého prosince v brněnském kině Scala. Nových deset dílů pak bude nejdříve k vidění v roce 2021. Scénář k nim napíše scenárista Tomáš Chvála, jenž dříve pracoval na scénáři k seriálu Kosmo od České televize.

Klíčová slova: seriál, kaskadéři, crowdfunding

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.