07.12.2015 17:51


V Brně testují taxi pro seniory. Pokud se služba osvědčí, bude Senior bus fungovat už na jaře

Autor: Martinková Helga | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Osoby starší sedmdesáti let a držitelé průkazu ZTP či ZTP/P mají do 13. prosince možnost vyzkoušet taxi Senior bus. Nový typ dopravy zájemce doveze, kam budou potřebovat, aniž by museli platit. V případě úspěchu začně služba plně fungovat během jara příštího roku.

Ilustrační fotoBrno – Nová doprava je určena pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a osoby starší sedmdesáti let, které mají trvalé bydliště v Brně. Městský dopravní podnik službu zahájil 30. listopadu ve spolupráci s Odborem sociální péče Magistrátu města Brna. Senior bus momentálně funguje ve zkušebním provozu a je zdarma.

„Na konci listopadu jsme měli možnost bezplatného vypůjčení sedmimístného elektroauta. Nabídku jsme využili právě na zřízení taxi pro seniory. Inspirace pochází z Plzně, kde podobná služba funguje,“ uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.

Senior bus lze objednat telefonicky, služba je vhodná i pro osoby na invalidním vozíku. Překážkou nejsou ani psí mazlíčci, kteří taktéž mohou cestovat v kabině vozidla. Jízda mimo Brno je uskutečnitelná, ale jen velmi omezeně. „Je nutné si taxi zarezervovat, a to minimálně dva dny dopředu mezi čtvrt na osm ráno a třičtvrtě na tři odpoledne,“ doplnila Hailichová. Při objednávání služby je nutné operátorce sdělit datum a čas požadované jízdy, místo nástupu a výstupu, jméno a příjmění a datum narození nebo číslo průkazu ZTP či ZTP/P. 

„Myslím si, že služba je prospěšná, protože někteří lidé nemají nikoho, kdo by jim pomohl. Mám zkušenosti se Sociální péčí Brno, vozí mi obědy a jsem s nimi spokojen,“ uvedl senior František Tobiáš.

„Zkušební provoz bude probíhat do 13. prosince. Poté se bude služba vyhodnocovat. Pokud ji schválí vedení města Brna, mohla by začít fungovat v průběhu jara. Finančně ji bude dotovat Odbor sociální péče,“ sdělila Stisku Hailichová. V případě schválení služby by po Brně jezdily dva až tři Senior busy.

Klíčová slova: senior, bus, taxi

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.