06.12.2012 19:26


V Brně se koná Mistrovství ČR v drytoolingu

Autor: Jan Pluhař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Fanoušci horolezectví se mohou v sobotu 8. prosince přijít podívat na venkovní lezeckou stěnu Olympia v Brně, kde se koná Mezinárodní mistrovství České republiky v jedné z méně tradičních horolezeckých disciplín ‒ drytoolingu.

Brno Lezení na skále nebo umělé stěně je v České republice velmi oblíbeným koníčkem. Málokdo však při lezení přijde do styku s vybavením, které se používá při lezení po ledu mačkami a cepíny. Právě s tímto náčiním se pracuje při drytoolingu, relativně nové horolezecké disciplíně, při které se mačky a cepíny využívají pro lezení na normální kamenné, nebo umělé stěně. Tuto sobotu mají v Brně zájemci možnost poznat a také zkusit si tento sport naživo.

Český horolezecký svaz ve spolupráci s Horolezeckým oddílem Lokomotiva Brno pořádá 8. prosince Black Diamond Dry Tool Cup 2012, třetí ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v drytoolingu. Závod se koná na venkovní lezecké stěně Olympia na adrese U Dálnice 777 a začíná prezentací v osm hodin ráno. Vyvrcholením závodu pak bude finále ženských (17:30-18:30) a mužských disciplín (18:45-20:00) zaměřených na obtížnost i rychlost. K závodu se do dnešního dne přihlásilo už čtyřicet šest závodníků.

Organizátoři nachystali také program pro diváky. Po celou dobu závodu si ti odvážnější budou moci drytooling zkusit na jedné ze dvou lehkých stěn. Veškeré vybavení bude na místě k půjčení. Každý, kdo vyleze jednu z cest až nahoru navíc získá soutěžní lístek do večerního slosování o věcné ceny. Po závodu a vyhlášení výsledků bude následovat afterparty.

Klíčová slova: pozvánka, drytooling, mistrovství

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.