22.11.2019 17:53


V Brně se budou stavět nové domy pro seniory

Autor: Klaudie Břeňová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Výstavba nových domovů pro seniory a navýšení kapacity v těch stávajících je jedním z hlavních bodů programu současné brněnské vládní koalice. Kromě přístavby k domovu pro seniory Kociánka v Králově Poli mají radní vyhlédnuté i další lokality pro stavbu nových budov.

Brno  ̶  Brnenští radní se chtějí v následujícím roce prioritně zaměřit na výstavbu domovů pro seniory a sociálních zařízení. Kromě výstavby nových budov a přístavbám k již fungujícím domovům pro seniory, chce město nabídnout brňanům také sdílené byty na Moravském náměstí.

Jednou z lokalit pro výstavbu je Královo pole. K původnímu domu pro seniory Kociánka se přistaví další budovy a tím se zvýší jeho kapacita. „Přibude až 300 nových lůžek,“ řekla primátorka Markéta Vaňková. Zároveň zde přibude i dětský hospic nebo speciální oddělení pro lidi s těžkými formami autismu. 

Zároveň radní jednají se starosty jednotlivých brněnských městských částí o vzniku nových domovů pro seniory. Konkrétně by se mělo stavět v městských částech Kohoutovice, Ořešín a Medlánky. „Do tří let chceme mít připravených dvacet až třicet lokalit pro stavbu těchto domovů,“ tvrdí náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Populace v České republice stárne, dle odborníků je nutné zajistit místa, kde by senioří mohli důstojně dožít a zároveň by se jim dostalo kvalitní péče. „Je to nevyhnutelné, protože v současné době tvoří lidé starší pětašedesáti let více než dvacet procent obyvatel Brna,“ potvrdila vedoucí katedry sociální politiky a práce na Masarykově univerzitě Kateřina Kubalčíková. „Mojí mamince je osmdesát let a sama o sebe se už nedokáže postarat. Já ale musím chodit do práce, a tak nemám na péči o ni dost času,“ sdělila svůj názor podnikatelka Dagmar Švadlenková

Klíčová slova: senioři, Brno, domovy pro seniory

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.