01.05.2018 17:43


V Brně bude do roku 2020 stát nový dům s pečovatelskou službou

Autor: Marek Hadrbolec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nový domov s pečovatelskou službou vybuduje město Brno v místě bývalého areálu Vysokého učení technického (VUT) nedaleko Brněnské přehrady. Stavba bude sousedit s několika dalšími novými budovami, například mateřskou školou. Do nových bytů se rezidenti nastěhují do konce roku 2020. O výstavbě rozhodli brněnští radní v polovině dubna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brno – Nový domov s pečovatelskou službou bude stát v Brně na místě bývalého areálu VUT v kníničské lokalitě Dolní Louky. V tomto domě bude k dispozici zhruba třicet bytů pro seniory společně s mateřskou školou a ParaCentrem Fenix. Stavba by měla být dokončena před koncem roku 2020, pro zpracování její projektové dokumentace byl vybrán architekt Michal Palaščák.

Domov s pečovatelskou službou se bude skládat ze dvou dvoupodlažních objektů, uvnitř kterých se budou nacházet jedno a dvoupokojové byty. Obyvatelé domu budou mít k dispozici také společenskou místnost a kuchyňku. V prostoru mezi objekty stavitelé vybudují menší pavilon. Ten bude sloužit pro společná setkání nebo jako prostor pro pořádání menších kulturních a společenských akcí. Celý areál bude bezbariérový a navržený pro komfortní pobyt residentů. „Cena vzejde na základě projektové dokumentace. Předběžné náklady jsou vyčísleny na 52,5 milionů korun,“ sdělil první náměstek primátora Petr Hladík.

V původním vyjádření brněnský magistrát 17. dubna uvedl, že  připravovaný areál bude domovem pro seniory. „Tento záměr jsem si ověřoval na bytovém odboru a neplánuje se vybudování domova pro seniory. Má jít o dům s pečovatelskou službou,“ uvedl koordinátor komunitního plánování sociálních služeb Radim Janík. "Domovy pro seniory jsou v Brně permanentně naplněny. Pokud se uvolní místo, je vzápětí obsazeno," dodal. Středisek pečovatelské služby se v Brně nachází šest, zatímco domů pro seniory má město jedenáct, s celkovou kapacitou téměř dva tisíce osob.

Klíčová slova: dům s pečovatelskou službou, dům pro seniory

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.