15.03.2016 19:16


„V Berlíně mi chlap nabídl sto euro za sex,“ říká Daniela Vágnerová

Autor: Diana Dulínková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Dlouhé blond vlasy, modré oči a dokonalá postava. Jednadvacetiletá studentka Daniela z Brna pracuje jako modelka a hosteska už několik let. Na první pohled působí jako křehká dívka, kterou zajímají jen poslední módní trendy a make-up. Není všechno tak, jak se na první pohled zdá. Stačí deset společných minut a zjistíte, že tato kráska to má v hlavě srovnané a jde si tvrdě za svým cílem.

Brno – Spousta studentek vysokých škol si přivydělává modelingem nebo pracuje jako hosteska. Pro nezasvěcené pozorovatele se tato brigáda může zdát jako ta nejjednodušší cesta k vydělání peněz – easy money. Kromě obecně přijímaného ideálu krásy se musí slečny obrnit trpělivostí a pevnými nervy. „Chlapi jsou občas drzí a vypouští z pusy dost oplzlé řeči,“ říká Daniela Vágnerová.

Daniela Vágnerová. Foto: Archiv Daniely Vágnerové.

Co se ti momentálně honí hlavou?

Nabíjí mě energií, že venku konečně svítí slunce, takže mi ani nevadí ta spousta práce, co mám před sebou.

Jaká je nejaktuálnější akce, kde jsi pracovala jako modelka?

Brněnský Motosalon na výstavišti.

Pracovala jsi pro nějakého zajímavého klienta?

Hosteskovala jsem pro kluky z Jetsurfu, je to speciální brněnský vynález. Uvnitř serfu je dvoutaktní spalovací motor, který pohání jet. Startuje se elektronickým zapalováním a surfař ovládá rychlost rukojetí a přenášením váhy zatáčí. Jetsurf je vlastně motorový surf. 

Jaká byla tvoje pracovní náplň?

Celé tři dny jsem od dopoledne do večerních hodin stála u stánku a vysvětlovala návštěvníkům princip jetsurfu, přenášela informace a byla ozdobou našeho stánku.

Jak dlouho ti trvá příprava vzhledu na takovou prezentaci?

Na Motosalonu je konkurence holek velká, je tam plno krásných modelek. Chystala jsem se asi hodinu. Člověk na akci tohoto typu musí vypadat dobře a hlavně se i líp pak cítí. Mně sluší, když jsem namalovaná jemně, takže jsem to nemusela moc přehánět jako jiné slečny. Oblečení jsem nosila sportovní s teniskami. První den jsem byla dost nervózní, protože jsem netušila, jaká skupina lidí mě bude obklopovat a člověk neví, co ho čeká, ale zvládla jsem to, protože jsem už ostřílená.

Jak se vyrovnáváš s tím, že jsi pro spoustu lidí sexuální objekt?

Drtivá většina návštěvníků chodí na Motosalon koukat na holky a jen minimální část si chce reálně koupit motorku. Kluci si chtějí modelky fotit a zároveň si s nimi na fotkách zapózovat. Já jsem se taky občas ocitla u motorky a pózovala. Mladí a hezcí kluci se většinou jen usmějí a kráčí dál. Starší chlapi, co žijí ve stereotypu, chodí na Motosalon v partách, což jim dodá sebevědomí a občas jsou dost drzí a vypouští z pusy dost oplzlé řeči.  

A jak to snášíš ty lascivní komentáře?

Jsem si vědomá, že hlavně o to, jak vypadám. Této práci se věnuji už dlouho a tyto věci si neberu osobně ani k srdci. Nemá smysl to řešit, pokud znají lidi určitě hranice, co si můžou dovolit a co ne a zakázat jim to nikdo nemůže. Znám holky, co jim dělá dobře být za objekt sexuální touhy. Mají minisukně, podpatky a výstřihy, jsou to takové atrakce.

A co si o těch holkách myslíš?

Já rozlišuju dva druhy. První je ten, že holky to berou jako svoji práci. Pózují, nepřemýšlí nad tím a ví, že těch pár dnů s pohledy úchylů musí holt vydržet. Zatnou zuby a jedou. Druhá část holek si užívá, že můžou být polonahé, sednou si na motorku, vystrčí zadek a užívají si pozornosti chlapů a focení. A pak tam stojím já, které to je jedno. (smích)

Přihodilo se ti něco opravdu nepříjemného na akcích tohoto typu?

Zvykla jsem si téměř na všechno. Vždycky se najde někdo, kdo má blbé kecy a narážky a člověk to musí brát s rezervou, protože to prostě „vypuštění“ chlapi mají ve zvyku. Nic vyloženě nepříjemného se mi nestalo. V Berlíně na akci mi návštěvník veletrhu nabízel 100 euro za sex.

Jakým způsobem se můžeš bránit slovním narážkám návštěvníků, pokud zastupuješ nějakou firmu?

Musím odhadnout, ke komu si to můžu dovolit a pak je eventuálně můžu asertivně poslat do patřičných míst.

Má tvůj přítel problém s tím, jakou práci děláš?

Přítel s tím byl obeznámený už od začátku našeho vztahu, takže mu nezbývá, než tyto různé nepříjemnosti respektovat. Neskáče z toho radostí do stropu, ale ví, že mi může věřit. Mám v něm oporu a zároveň mě i chrání.

Naplňuje tě práce, kterou děláš?

Momentálně mě naplňuje a baví mě. Dělám to ráda, ale zároveň si uvědomuju, že je to práce, která je omezená věkem. Věnovat se tomu celý život bych ani nechtěla a věřím, že to ani není jednoduché. Studuju obor, který je úplně mimo modeling a chci se jím v budoucnu zabývat. Práce modelky a hostesky je velmi nestálá a nárazová. Spoléhat se jen na příjem z práce hostesky například při placení nájmu je nemožné.

Kde se vidíš třeba za deset let?

Mám přesné plány. Chci mít krásnou spokojenou rodinku, skvělého muže po svém boku a úspěšnou kariéru. Snad to všechno skloubím dohromady. (smích)

Co tě čeká za akce v nejbližší době?

Čekají mě dvě nebo tři focení. Na jedno z nich musím jet až do Karlových Varů, tam jsem se ještě nikdy nepodívala. Vlastně jedna z věcí, co mě na modelingu baví je právě cestování a poznávání nových měst a lidí. Rozhodně se nenudím a vytvořila jsem si spoustu zajímavých kontaktů. 

Klíčová slova: hosteska, modelka, motosalon

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.