07.05.2013 08:17


Už po šesté studenti uspořádají divadelní festival v němčině

Autor: Radka Kůřilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Šestý ročník studentského festivalu Drehbühne Brno pořádá ve dnech 15. až 19. května brněnská divadelní skupina Gruppe07. S německy mluvenými hrami se představí například spolky z Drážďan, Vídně či z Maďarska.

Brno – Mezinárodní studentský divadelní festival v německém jazyce Drehbühne Brno (Drehbühne = otáčivé jeviště, točna; pozn. red.) se od 15. do 19. května uskuteční v brněnském bezbarierovém divadle Barka. Na již šestý ročník se chystají divadelní spolky nejen z Brna, ale i z Prahy, Drážďan, Lipska, Vídně či maďarského města Pécs.

„Součástí festivalového programu jsou divadelní představení, diskuse nebo prohlídka města. Chystáme také hudební workshop a koncert,“ představila jedna z organizátorek festivalu Milena Kubátová. Ve všech programech zazní pouze němčina. „Na podobný festival se chystám poprvé, snad svoji němčinu nepřeceňuju a budu všemu rozumět,“ uvedla studentka Jana Šťastná. Vstupenka na celý festival bude zájemce stát dvě stě korun. Cena za jeden večer, za který diváci mohou zhlédnout dvě představení, je sedmdesát korun.

Divadelní pedagožka Milena Kubátová společně s rakouskou lektorkou německého jazyka Christinou Fasching vede brněnskou divadelní skupinu Gruppe07, která festival pořádá od jeho počátku. Gruppe07 tvoří studenti Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a sami se v programu také představí. Festival chce mimo jiné připomenout, že před rokem 1938 v Brně i jiných českých městech existovala dlouholetá německá divadelní tradice.

 

Bližší informace o programu najdete na facebookové stránce festivalu.

 

Ilustrační foto: Drehbühne Brno

Klíčová slova: němčina, divadlo, festival, Drehbühne, Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.