09.12.2017 23:10


Upoutávka: Online rozhovor s vulkanologem a seismologem Alešem Špičákem

Autor: Tereza Hotová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Jeho oborem jsou zemětřesení nebo sopečná činnost, patří mezi českou vědeckou špičku v oblasti geofyziky. Seismolog a vulkanolog Aleš Špičák se letos v květnu již podruhé stal ředitelem Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR. Aleš Špičák bude odpovídat na vaše dotazy již v pondělí 11. prosince od 14 do 15 hodin, své otázky můžete posílat už nyní na adresu stisk.munimedia@gmail.com.

Aleš Špičák patří mezi vědce, kteří se snaží své výzkumné obory představovat široké veřejnosti. V roce 2014 byl Špičák právě za tuto iniciativu odměněn cenou Akademie věd, udělovanou za popularizaci vědy. V případě Aleše Špičáka jsou jeho celoživotním zaměřením geovědní disciplíny, konkrétně seismologie a vulkanologie. To, že se řadí mezí významné české vědce potvrzuje i skutečnost, že se letos v květnu stal Špičák již podruhé ředitelem Geofyzikálního ústavu AV ČR, ve kterém je vědeckým pracovníkem už od roku 1986.

Otázky na atraktivní a záhadné téma vulkánů a zemětřesení můžete už teď posílat na emailovou adresu stisk.munimedia@gmail.com, Aleš Špičák bude odpovídat online v pondělí 11.prosince od 14 do 15 hodin.

Odkaz na online rozhovor zde: http://munimedia.cz/chat/156

Klíčová slova: Aleš Špičák, online rozhovor, seismolog, vulkanolog, zemětřesení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.