18.11.2013 18:39


Ulice Brna obsadily děti s lampióny

Autor: Martina Řihánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rodiny s dětmi uctily včerejší Den boje za svobodu a demokracii lampiónovým průvodem v centru Brna. Výroba vlastních lampiónů a procházka večerním městem. To čekalo návštěvníky již tradiční akce s názvem Lampioňák na radnici.

Brno – Včerejší den se v Brně nesl ve znamení lampiónových průvodů. Jedním z nich byl i Lampioňák na radnici pořádaný Kávéeskou, tedy kulturním a vzdělávacím střediskem, které organizuje zábavné a společenské akce. „Lampioňák děláme již tradičně na svátek sedmnáctého listopadu a je koncipovaný především pro malé děti,“ upřesnila produkční Kávéesky Šárka Jelínková.

Děti se v doprovodu svých rodičů sešly odpoledne na radnici v Dominikánské ulici, kde si ještě před průvodem mohly vyrobit vlastní lampióny. „Materiál u nás děti dostaly a s pomocí rodičů si vyráběly lampióny podle našich instrukcí,“ vysvětlila Jelínková.

S hotovými lampióny se všichni zájemci sešli v Denisových sadech pod Petrovem, odkud  společně vyšli na procházku večerním Brnem. „Trasu jsme naplánovali krátkou vzhledem k účasti malých dětí a ke konání dalších průvodů v centru města,“ objasnila Jelínková. Dav lampiónových nadšenců se vydal Petrskou ulicí, přes Zelný trh zpět na Dominikánskou ulici k radnici.

Průvodu se zúčastnili i lidé, kteří si lampióny nevyrobili vlastnoručně, ale spokojili se s těmi koupenými. Pod Petrovem se tak shromáždily asi dvě stovky návštěvníků. „Byl to ideální program na nedělní odpoledne. Děti se zabavily a průvod byl krásný,“ zhodnotila celou akci návštěvnice Denisa Blažková. Lidé, kteří se přišli na průvod podívat, si mohli vychutnat přehlídku lampiónů s nejrůznějšími motivy. „Lampión jsme nevyráběli. Rozhodli jsme se koupit už hotový. Synovi se líbil tento s obrázkem dinosaura“ řekl návštěvník Pavel Horák.

Dětský Lampioňák v centru Brna pak včera večer vystřídal další, tentokrát studentský průvod k výročí listopadových událostí z roku 1989.

Klíčová slova: Lampioňák, lampiónový průvod, radnice, Kávéeska

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.