05.10.2013 19:46


Uherskobrodští hodují, studené noci jim nevadí

Autor: Karolína Peřestá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Poslední dny prvního říjnového týdne jako tradičně patří v Uherském Brodě hodování. Víkend plný koncertů, kolotočů, burčáku a zábavy je v plném proudu. Na své si na Uherskobrodské pouti, zvané Růžencové, přijde snad každý.

Uherský Brod - I když se letošní začátek října hlásí skutečnými podzimními teplotami a noci už bývají opravdu chladné, očividně to moc návštěvníků neodradilo. V pátek bylo i večer obtížné projít mezi davy lidí, bavícími se na pouťových atrakcích a popíjejícími víno, grog či jiné hřejivé moky. Někteří stánkaři ale už v pátek uvažovali o tom, že své služby poněkud přizpůsobí chladnu. „Myslím, že dnes to vyhrály stánky, které nabízely i grog a teplé nápoje, takže na zítra si asi zajistíme vařič a budeme nabízet svařák,“ komentuje situaci Aneta Hronová, která má spolu s přítelem na starosti stánek s burčákem. Že ale páteční počasí nemělo vliv na počet návštěvníků potvrzuje i Jiří Strážnický, frontman kapely Street 69, která bude bavit návštěvníky v sobotu v prostorách sokolovny. „Někdo říká, že chlad zažene lidi dovnitř, někdo, že kvůli zimě radši zůstanou doma. V pátek ale byla účast opravdu dobrá, takže si myslím, že kdo o ten koncert stojí, ten prostě přijde,“ říká Strážnický.Autor: Karolína Peřestá

Komu je zima, ten se zahřeje. Buď na pouťových atrakcích, horkým svařákem nebo na programech, které se konají ve vnitřních prostorách – ať už na kulturním domě nebo v sokolovně. Páteční večer tam patřil vzpomínce na osmdesátá léta. Atmosféru dokreslovaly kapely Kreyson s Láďou Křížkem, Reflexy Original a HBS. Koncertní večery na sokolovně jsou rozdělené jasně. „Pátek vyhověl spíše trochu starším věkovým kategoriím, sobota už patří mladým,“ vysvětluje Strážnický. Dnes večer čeká návštěvníky zábava s kapelami Premier, Street69, kteří zahrají hlavně písničky ze svého nového CD a největším lákadlem je kapela No Name. Slovenští muzikanti nejsou na Uherskobrodské pouti žádnými nováčky, koncertují zde už po několikáté a stále se těší velké oblibě místních.

Uherský Brod je město, které klade nemalý důraz i na folklorní život. Ochuzeni tedy nezůstanou ani milovníci lidových písní a tanců. Na kulturním domě je pro ně dnes přichystaný tradiční Slovácký večer, s přídomkem Púťový. Vystoupí domácí tanečníci a muzikanti z Olšavy a soubor JAKUB, který působí při uherskobrodském gymnáziu. Hostem letošního večera je soubor TRACHTENGRUPPE KERNS ze Švýcarska, který návštěvníkům představí nejen své tance a zvyky, ale nabídnou také sýr a pálenku k ochutnávce.

Klíčová slova: Uherský brod, pouť, HBS, No Name, burčák, hody

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.