10.05.2018 23:24


Účastníci běhu Run and Help finančně pomohli chlapci s autismem

Autor: Natálie Švachová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studentská organizace Mise naděje se dlouhodobě zabývá pomocí lidem s autismem. Členové organizace ve čtvrtek 10. května zorganizovali benefiční běh Run and Help, jehož výtěžek bude věnován rodině dvanáctiletého Tobiáše, chlapce s autismem. Účastníci přispěli každými sto metry, které uběhli, deset korun. Každý si mohl určit vzdálenost, kterou uběhne. Akce se konala v parku na Kraví hoře, kde byl pro běžce vytvořen kilometrový běžecký okruh. 

Brno - Akci Run and Help pořádali členové studentské organizace Mise naděje již poněkolikáté. Letošní ročník se konal dnes v brněnském parku na Kraví hoře. Zúčastnilo se jej přibližně šedesát běžců. Smyslem benefičního běhu byla pomoc dvanáctiletému Tobiášovi a jeho rodině, která potřebuje peníze na asistenty. Ti by se Tobiášovi intenzivně věnovali a pomáhali mu s každodenními úkoly. Každý účastník běhu se mohl rozhodnout, kolik kilometrů uběhne a zároveň, jakou částkou přispěje. Za každých sto uběhnutých metrů závodník přispěl na konto Tobiáše deset korun. 

Návštěvníci místo akce našli snadno díky velké bráně. Dopravu na místo komplikovala výluka tramvaje číslo 4. Návštěvníci tedy museli využít náhradní autobusové dopravy. „Pro letošní rok jsme zvolili park na Kraví hoře, protože je tady ideální kilometrový okruh na běhání, který odpovídal našim představám. Také je tady veřejný gril, který hodláme využít po běhu na grilování a závěrečné posezení,“ řekla jedna z organizátorek z Mise naděje Marie Zvonková. Studentská organizace Mise naděje se věnuje pomoci autistům, ale i seniorům. 

Každý běžec se musel předem registrovat. Po registraci obdržel na místě startovní číslo. Závod odstartoval v pět hodin odpoledne, ale zájemci mohli běžecký okruh zdolávat až do sedmé hodiny. Okruh měřil přibližně jeden kilometr a každý účastník zvolil trasu odpovídající jeho fyzické zdatnosti. 

Závodu se zúčastnili jak dospělí, tak děti. Před závodem si děti mohly zahrát badminton, kuželky nebo zaskákat v pytli. Nechybělo ani pexeso nebo hlavolamy. Akci uspořádali členové Mise naděje ve spolupráci se školkou Ponny Kids. Po běhu se účastníci mohli osvěžit vodou nebo zakousnout něco malého k snědku. 

Na akci mohli návštěvníci ochutnat i burrito, klasické mexické jídlo. 

Po běhu byl k dispozici i doprovodný program. Nejen děti, ale i dospělí si zkoušeli, jaké to je chodit po pružném popruhu, který byl uvázaný mezi dvěma stromy. Moderní provazochodectví neboli slackline je stále oblíbenější, člověk trénuje balanc a koncentraci. Kromě obyčejné chůze se dají na popruhu zkoušet různé triky. 

Po běhu se zájemci mohli naučit základy jógy. Hodinu vedla zkušená instruktorka z brněnského jógového studia Jako doma. „Po běhu bylo příjemné se protáhnout, jógu příliš často necvičím, a tak jsem se i něco nového naučila,“ řekla účastnice benefičního běhu Kateřina Lysáková.

Organizátoři připravili i odpočinkovou zónu s dekami a podložkami, kde si návštěvníci po běhu odpočinuli. Po sedmé hodině většina rodin s dětmi odešla, ostatní zájemci zamířili k veřejnému grilu. 

Celkový výtěžek benefičního běhu organizátoři přímo na akci nezveřejnili. Celkovou sumu, která se na akci vybrala, zveřejní organizátoři na svých facebookových stránkách a všechny peníze předají rodině. 

Klíčová slova: Run and help, Mise naděje, autismus, běh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.