04.04.2019 22:47


U Jošta se roztančili stepaři. Začal jejich festival

Autor: Kamila Jablonická | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Čeští i zahraniční tanečníci se sjeli do Brna, aby si zastepovali na desátém mezinárodním stepařském festivalu. Rytmický tanec si ale mohou v průběhu příštího týdne vyzkoušet zadarmo i úplní začátečníci.

Autor: Kamila Jablonická

Brno – Lidé, kteří se ve čtvrtek v podvečer pohybovali mezi Zelným trhem a Moravským náměstím, měli možnost spatřit hlučný průvod. Narušitelem pozdního dubnového odpoledne byla skupina asi šedesáti tanečníků, která prošla od divadla Husa na provázku přes náměstí Svobody až k soše Jošta na Moravském náměstí. Na všech uvedených místech udělali krátkou zastávku, aby předvedli tanec na „stepařskou hymnu“ zvanou Shim Sham.

Před budovou Místodržitelského paláce průvod skončil. Opravdový tanec ale začal právě tady. Za doprovodu bubeníků své umění předvedli tanečníci z brněnského studia No Feet. Příprava vystoupení jim trvala asi dva týdny. „Záleží na pokročilosti tanečníků. Já trénuji malé děti, které se choreografii naučily za tři týdny,“ vysvětlila lektorka Lucie Bodová.

Organizátorka festivalu Martina Konečná každé taneční číslo uvedla za pomoci megafonu. Také vyhlásila soutěž o lístky na zakončení festivalu. Dvě výherkyně, které jako první správně zodpověděly její otázky se tak mohou jít příští neděli zadarmo podívat do SONO centra. Zde festival zakončí The Greatest Show, stepařská show ve stylu amerického filmového muzikálu. „Vystoupí zde ty největší stepové hvězdy ze zahraniční. Letos přijedou tanečníci ze Španělska, Ukrajiny, Itálie a Švýcarska,“ řekla další z organizátorek festivalu ze studia No Feet Andrea Babáková.

Tomuto velkolepému finále bude předcházet ještě několik dalších akcí. Například lekce stepu pro veřejnost ve studiu No Feet příští čtvrtek, kde se budou moct zájemci zdarma zúčastnit výuky základních stepařských kroků. Zkušenější tanečníci mohou následující den poměřit své dovednosti v soutěži Battle of the feet. V sobotu pak budou zahraniční i čeští stepaři improvizovat na živou hudbu na takzvaném jamu. Součástí festivalu je i výstava fotek se stepařskou tematikou či lekce v domově důchodců nebo pro zrakově postižené.

Klíčová slova: Stepfestival 2019, No Feet, step, tanec

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.