08.05.2016 12:46


Týden bez diet s mottem: Hlad není můj kamarád, lepší zdravě sportovat

Autor: Simona Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Týden bez diet pořádalo centrum Anabell. Hlavním cílem bylo informovat veřejnost o nebezpečí poruch příjmu potravy. Do  akce se zapojila i některá česká fitnesscentra. Peníze, které se vybraly za vstup na určené lekce, půjdou na činnost neziskové organizace Anabell. Ambasadorkami akce se staly finalistky soutěže Hosteska roku.

Brno –  Týden bez diet, který se konal od 2. do 8. května měl za cíl rozšířit povědomí o nebezpečnosti hladovění. Celou akci organizovalo centrum Anabell, které se zaměřuje na pomoc lidem trpícím poruchami přijmu potravy. Do Týdne bez diet se zapojily čtyři pražské pobočky sítě Contours fitness, brněnské centrum Ladie´s Gym, liberecké Ladies Fitness, ostravské Perfomance Power Centrum, ProFit fitness wellness club v Kostelci nad Orlicí a Fit Fitnes v Týništi nad Orlicí.

Plakát týdne bez diet s hosteskou roku Sandrou Golasovou. Autor: Anabell

Lidé, kteří si v týdnu přišli zacvičit na určené lekce, přispěli zaplacením vstupu na činnost centra Anabell. Zároveň pak ve zúčastněných centrech byly k dispozici kasičky, do kterých mohli návštěvníci přispět libovolnou částkou. Akce se celostátně konala již podruhé. Letošním mottem znělo: „Hlad není můj kamarád, lepší zdravě sportovat.“ Ambasadorkami Týdne bez diet byly finalistky soutěže Hosteska roku, které, v čele s vítězkou Sandrou Golasovou, navštívily vybrané lekce zúčastněných center. V nich si zacvičily, ale především šířily informace o centru Anabell a jeho práci. „Během týdne jsme se vytřídaly tři ambasadorky v Ladies Gym, kde jsme seznamovaly návštěvnice se smyslem této akce a s filosofii centra Anabell, tedy že je lepší žít zdravě a sportovat, než hladovět. Zájemci přispívali do kasiček nebo navštívili lekci zdravá záda a pevné bříško. Výtěžek z nich šel právě na podporu centra. Tímto děkujeme všem, kteří práci Anabell podpořili,“ dodává hosteska roku a ambasadorka akce Sandra Golasová.

Samotné centrum Anabell je neziskovou organizací, které funguje od roku 2002. Jeho cílem je pomáhat lidem s poruchami příjmu potravy a jejím rodinám. Specializuje se na nemoci, jako jsou bulimie, anorexie, či záchvatovité přejídání. Pomoc kterou centrum nabízí je komplexní. Nemocný jedinec pak může využít ambulantní léčbu, poradenství, či terapii. 

Klíčová slova: poruchy příjmu potravy, diety, Anabell

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.