08.05.2018 21:23


Turné výstavy o životě Alfreda Neumanna pokračuje v Brně

Autor: Martina Hykšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Jako pocta Alfredu Neumannovi se v Brně představí výstava věnována jeho životu. Vernisáž se koná ve čtvrtek 10. května v 17 hodin v Domě umění města Brna. Před vernisáží se uskuteční také sympozium ve vile Stiassni.

Dům umění města Brna kde se výstava koná. Foto: Martina Hykšová

Brno – Vernisáž výstavy věnované životu a díle architekta Alfreda Neumanna se uskuteční v Domě umění města Brna 10. května v 17 hodin. Jedná se o vůbec první výstavu věnovanou Neumannovi. Před zahájením vernisáže bude ve vile Stiassni i sympozium k poctě Alfreda Neumanna.

Na výstavě o architektovi, který je úzce svázaný s Brnem, budou k vidění fotografie, architektonické výkresy a modely včetně několika prostorových prvků v měřítku jedna ku jedné. „Poprvé byla výstava představena v Ostravě v roce 2015 a její uvedení v Brně je poslední prezentací středoevropského turné,“ uvedla PR manažerka Domu umění Petra Fujdlová. O výstavu se starají kurátoři Rafi Segal, Tadeáš Goryczka a Jaroslav Němec ve spolupráci s architektem Zvi Heckerem.

Alfred Neumann začínal v šedesátých letech v Izraeli, vyhnul se funkcionalistickému a ortogonálnímu směru a začal s geometrií mnohostěnů, u kterých se tradiční architektonické zásady prolínají s novými způsoby. „Cílem výstavy je nejen uchránit odkaz architektovy tvorby, ale upozornit i na jeho složitý životní osud, který je spojen s dějinami Československa a vznikem republiky,“ dodala Fujdlová. Mezi Neumannovy významné stavby patří radnice ve městě Bat Jam nebo důstojnická škola v Micpe Ramon.

Klíčová slova: Alfred Neumann, vernisáž, výstava, architektura

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.