10.10.2018 19:03


Tři nové strategické projekty poznají Brňané díky prvnímu kolu soutěže Brno, co není

Autor: Hana Kotoučová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tři místa v Bohunicích, na kterých v několika letech vyrostou tři projekty, si budou moci projít hráči prvního kola šifrovací hry Brno, co není. Obyvatelům města ulehčí život jak prodloužení tramvajové tratě až do kampusu, tak nová parkovací místa i atletická hala.

Návrh, jak by mělo okolí kampusu za pár let vypadat

Brno – Tramvajová trať vedoucí až k bohunickému kampusu, nová atletická hala a parkovací dům u fakultní nemocnice. To jsou projekty, které hráči poznají během prvního podzimního kola hry Brno, co není. První část hry s názvem „Chyť si tramvaj do kampusu. Když to dokážeš,“ která představí tři projekty u kampusu v Bohunicích, začne 13. října. 

Prvním z projektů je prodloužení tramvajové trati ze zastávky na Osové o téměř kilometr až k bohunickému kampusu. K Fakultní nemocnici, obchodnímu centru Campus Square a kampusu Masarykovy univerzity se hromadnou dopravou dá zatím dopravit pouze autobusy a trolejbusy.„Chceme zajistit kvalitní, rychlé a především spolehlivé spojení s centrem města Brna. Cílíme jednak na všechny pacienty Fakultní nemocnice, samozřejmě na všechny pracující a studenty tady na kampusu, ale i na nadějné budoucí sportovce, kteří budou směřovat do nové atletické haly,“ řekla manažerka projektu Andrea Chýlová. První cestující se po nové tramvajové trati svezou v roce 2023. 

Atletická hala za přibližně 650 milionů korun, která bude stát poblíž plánované zastávky tramvají, pojme až 2200 diváků. Stavební práce začaly na začátku září a hala by měla být postavena do tří let. „Hala bude splňovat požadavky Mezinárodní atletické federace a budou zde moci být jak národní, tak mezinárodní sportovní akce,“ řekl projektový manažer Karel Vlček. Podle Vlčka by měla nová atletická hala vyřešit dlouhodobě neutěšenou situaci u nejen brněnských atletů, kteří zejména v zimních měsících nemají kde sportovat a kde se připravovat. 

Třetím projektem, který bude v prvním kole hry představen, je parkovací dům. Ten bude stát vedle Fakultní nemocnice a dostavěn by měl být do roku 2022. Kromě Bohunic budou nové parkovací domy postaveny i v jiných brněnských částech, například u výstaviště, na ulici Šumavská, Černopolní či u nádraží Královo Pole. „Připravované parkovací domy budou podle potřeby fungovat ve třech režimech. Buď jako parkoviště Park and Ride nebo pro návštěvnické parkování, případně je budou moci lidé využívat k rezidentnímu parkování," uvedl technický ředitel Brněnských komunikací Aleš Keller. Podle Kellera bude nových parkovacích domů v Brně sedm či osm. 

Ve čtyřech herních kolech bude představeno celkem sedm projektů. Šifrovací hra se v Brně bude hrát již podruhé. Jarní kolo mělo velký úspěch. „Zapojilo se přes tři sta týmů, což je zhruba tisíc hráčů. Snažíme se Brňáky dostat na ta místa, ve kterých se konkrétní projekty budou realizovat. V tom je přidaná hodnota celé akce," řekla vedoucí Kanceláře marketingu a zahraničních vztahů Magistrátu města Brna Barbora Podhrázská. Do podzimního kola se mohou přihlásit i hráči, kteří se jarní části neúčastnili. 

Klíčová slova: Brno, kampus, hala, tramvaj, MHD, parkování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.