26.03.2016 11:00


Třetí díl Kung Fu Pandy ničím nepřekvapí

Autor: Markéta Puldová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Víc než týden mohou lidé v kinech sledovat film Kung Fu Panda 3. Dobře známá nemotorná panda Po se opět musí vypořádat s nebezpečným záporákem, tentokrát v podobě zlého býka. Děj je bohužel kombinací předešlých dvou dílů, takže nový film téměř ničím nepřekvapí. Jedinou výjimkou je setkání hlavního hrdiny s dosud neznámým biologickým otcem. Slabý děj kompenzuje snad jen povedené výtvarné zpracování.

Hned na začátku snímku vstupuje do děje dosud neznámý biologický otec titulního hrdiny Poa, který pandímu kung-fu bojovníkovi poví o tajné vesnici plné pand. Právě nové postavy v podobě příbuzných protagonisty jako jediné film odlišují od přechozích dvou dílů. Příběh je jinak značně předvídatelný. Znovu se objeví zdánlivě nepřemožitelný protivník. V tomto díle je to Kai, býk se dvěma noži na řetězech, provázený sílou dřívějších bojovníků. Zastavit ho samozřejmě může pouze břichatý Po.
Plakát k filmu Kung Fu Panda 3 (Foto: 20th Century Fox)

Slabší příběh chtěli autoři vykompenzovat groteskním humorem, ten však diváka baví snad jen polovinu filmu. Scény plné padání na tlamu, vrážení do stromů a dalších nehod nemotorných tělnatých zvířat přestávají být velmi brzy humorné. Originálních vtípků je v této pohádce oproti jiným animovaným filmům opravdu málo. Ale vzhledem k tomu, že je snímek určen pro děti, dalo by se to autorům odpustit. Tomu je ostatně přizpůsobem i zmiňovaný druh humoru. Na druhou stranu hledání vlastní identity a potřeba vědět, kdo vlastně jsem, může být pro nejmladší  návštěvníky kin nepochopitelná. Film se tak v tomto ohledu stává nevyváženým. 

Velkým plusem nejnovějšího pandího příběhu je rozhodně jeho animace. Tvůrci si dali záležet na vykreslení všech detailů přírody. Také během akčních scén je na co se dívat. V druhé půli příběhu dokonce počítačová animace přechází do kreslené s děleným obrazem, podobným jako se používá v akčních komiksech. Tím se do filmu alespoň na chvíli dostává napětí, které jinak chybí. Výtvarná stránka je tak snad to jediné, proč snímek stojí za zhlédnutí.

Hudbu zkomponoval skladatel Hans Zimmer, který se podílel i na předchozích dílech. Melodie vhodně doplňují jednotlivé scény, a pokud emoce nevyvolá scénář, tak hudba ano.

Ke změnám oproti minulým dílům došlo hlavně v obsazení českého dabingu. Protagonistu filmu nově dabuje Ondřej Brzobohatý. Přestože došlo k přeobsazení i u dalších postav, na kvalitě dabingu se to neprojevilo.  

Celkově slabší děj je velmi dobře kompenzován kvalitní animací a hudbou. Třetí díl je tak příjemné zakončení celé příběhu o pandím bojovníkovi, které sice moc ničím nepřekvapí, ale zejména mladší diváky jistě zaujme. 

Klíčová slova: kung fu panda, recenze, film

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.