16.04.2014 09:59


Trabantolog Dan Přibáň bude hostem online rozhovoru

Autor: Irena Diatelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Trabantem až na konec světa. Tak zní název dalšího filmu ze série expedic Dana Přibáně, který v půlce března dorazil do českých kin. Zatímco v předchozích letech výprava projela v trabantech Hedvábnou stezku nebo Afriku, tentokrát vyrazila na cestu napříč Jižní Amerikou. Kromě trabantů se tentokrát k výpravě přidali dva Poláci s Fiatem 126p a jeden Slovák na Jawě 250.  

Období dešťů, nesjízdné silnice, polorozpadlé mosty, problémoví úředníci nebo ztracené pasy. To jsou jen jedny z mála problémů, které výpravu potkaly. Přesto se dvěma trabantům, fiatu a Jawě 250 podařilo dojet z Guyany až na nejjižnější místo Jižní Ameriky. Za čtyři měsíce najely více než 21 tisíc kilometrů. I když už je to 15 měsíců od doby, kdy se vrátily zpět do Česka, film, který zachycuje jejich cestu, přišel do kin až letos v březnu. 

Film i seriál

Ačkoli je nový film v kinech více než měsíc a promítájí ho jen některá kina ve vybrané dny, drží se v TOP20 všech filmů v distribuci. 

Od začátku dubna navíc Česká televize vysílá dvanáctidílný seriál Trabantem Jižní Amerikou. Obsahuje záběry, které se do road movie nevešly.  Premiéru má každou středu od půl desáté večer na programu ČT2. Diváci jej však mohou zhlédnout i při čtvrtečních a pondělních reprízách.

Na to, jak film i seriál vznikaly, nebo jaké další zážitky potkaly výpravu na cestě, se můžete ptát Dana Přibáně, vedoucího trabantích expedic, v online rozhovoru ve čtvrtek 17. dubna od 15 hodin v této diskusi.

Klíčová slova: Trabantem až na konec světa, Dan Přibáň, online rozhovor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.