08.11.2020 18:44


Svatomartinského vína je dostatek, odběratelů nikoli

Autor: Kateřina Špásová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Produkce Svatomartinského vína je již zažitou tradicí s velkým marketingovým potenciálem. Letošní ročník však značně ovlivnila pandemie koronaviru. Kvůli uzavření gastronomických provozů totiž vinaři přišli o většinu zákazníků.

Pardubice – Stejně jako je ve Francii Beaujolais významnou událostí, je i svátek svatého Martina v českém prostředí velmi oblíbený. Mnoho restaurací nabízí každý rok menu s tradiční pečenou svatomartinskou husou, doplněné o první vína z českých vinic. Součástí oslav jsou i degustace či přehlídky těchto vín. Letos se však žádná taková akce konat nebude.

Podle brand ambasadorky Vinařství Skoupil Natálie Šafářové je tato situace pro všechny výrobce vín náročná. „Objem mladého vína je letos sice srovnatelný s rokem minulým, jeho využití je ale diametrálně odlišné. Drtivá většina totiž putuje jako produkt ke gastronomickému zpracování, nikoliv do lahví s ochranou svatomartinskou známkou," popsala. Mladé víno totiž slouží pouze k rychlé konzumaci či využití a nesmí se skladovat déle než jeden rok.

Největší část každoročních odběratelů podle Šafářové tvoří velké firmy nebo restaurační zařízení. Ty však kvůli současné situaci neobjednaly víno vůbec, nebo jen ve velmi malém množství. Josef Tojnar, majitel restaurace Na Pohodu, je toho důkazem. „Vynechání svatomartinské tradice mrzí nejen nás podnikatele, ale i naše zákazníky. Letos nenabízíme ani husu, ani víno," dodal. Podle jeho slov jsou totiž lidé zvyklí mladé víno konzumovat právě s příslušným menu a jen málokdo má zájem jen o alkoholický nápoj.

O možnost ochutnat první víno z letošní sklizně ale lidé zcela nepřijdou. Lahve s etiketou koně, která značí odborně testované a certifikované Svatomartinské víno, mohou zákazníci nalézt od středy 11. listopadu v supermarketech nebo okéncích vináren. „Ráda ochutnám víno i doma, i když bez kusu drůbeže na talíři to nebude ono," řekla dvacetiletá studentka Dominika Stratílková.

Počátek svatomartinských oslav se datuje už do druhé poloviny osmnáctého století, kdy vládl Josef II. Tehdy šlo zejména o degustaci čerstvých vín po ukončení služby vinařů na statcích a o poslední hody před adventním půstem. V současné době platí pro získání označení Svatomartinské víno" přísná pravidla, víno musí být vypěstované i zpracované v České republice a vyrobit se může pouze z určitých odrůd.

Klíčová slova: Svatomartinské víno, tradice, restaurace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.