10.05.2018 14:37


Studentský Majáles je letos dražší, ale s nabitějším programem

Autor: Natálie Kuzmová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Již tento pátek se bude v Brně v Komárově konat osmý ročník Studentského Majálesu. Jde o akci pořádanou studenty, zváni jsou však všichni. V areálu Hněvkovského pořadatelé postaví hned pět hudebních scén. Areál bude otevřený od jedné hodiny odpolecne. Návštěvníci se mohou těšit na celou řadu interpretů. Mezi největší lákadla patří švédská kapela Movits! nebo slovenské Iné Kafe.

Loňský ročník Studentského Majálesu, foto: Studentský Majáles Brno

Brno – Již osmý ročník Studentského Majálesu se uskuteční v pátek v brněnském areálu Hněvkovského. Ten bude otevřený od jedné hodiny odpoledne. Akci pořádají studenti, ale je určena široké veřejnosti. Na festivalu organizátoři postaví celkem pět hudebních scén. Budou to dvě hlavní pódia, jedna hip hopová scéna a dvě taneční. Návštěvníci se letos mohou těšit na švédskou kapelu Movits!, slovenské Iné Kafe, Smacka nebo kapelu Zrní.

Pro zájemce bude připravený také bohatý doprovodný program. „Návštěvníci můžou zajít na mini veletrh pracovních a studijních příležitostí, zahrát si různé hry, dát si vodní dýmku, navštívit stánek s pokusy, zajít se dokonce ostříhat nebo se podívat na exhibici ve skateparku,“ uvedl organizátor Studentského Majálesu Marek Sedlák.

Na Studentském Majálesu bude letos již podruhé hrát studentská kapela Aeronaut. Loni vyhráli hlasování mezi studenty a letos zvítězili i na Hudbě z FEKTu. Zúčastnili se také letošního Brněnského Majálesu na výstavišti. „Velký majáles je obrovská komerční akce pro masy lidí a jejich zázemí je luxusní. Studentský Majáles je taková akce víc na pohodu, není tam tak strašně moc lidi, lépe si tam posedíš a celkově z té akce máš fakt takový nekomerční, pohodový zážitek,“ porovnal dva Majálesy baskytarista kapely Aeronaut Kryštof Kyncl.

Letos se organizátoři rozhodli zdražit vstupné z loňských padesáti na sto korun. „Je to proto, aby festival mohl dál růst,“ okomentoval Sedlák. Marka Hadrbolce, který plánuje Studentský Majáles navštívit, ale zdražení vstupného od koupě lístu neodradilo. „Není to podle mě žádná změna, vzhledem k line upu, který tam je, je to pořád v podstatě zadarmo,“ dodává Hadrbolec.

Klíčová slova: Studentský Majáles, Majáles, Movits!, festival

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.