21.11.2017 23:06


Studenti si mohou procvičit jazyky se stážisty z Ukrajiny, Alžírska a Itálie

Autor: Tereza Dvořáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vysokoškolští studenti mají možnost procvičit si jazykové a komunikační schopnosti stejně jako poznat novou kulturu. Organizace AIESEC nabízí po dobu pěti týdnů jazykové kurzy ve čtyřech světových jazycích. Zájemce učí stážisti z Ukrajiny, Alžírska a Itálie. 

Stážisti AIESECUBrno – Brněnští vysokoškolští studenti mají tento měsíc možnost zlepšit se v cizích jazycích, či se naučit jazyk úplně nový. Organizace AIESEC uspořádala jazykové kurzy španělštiny, angličtiny, francouzštiny a italštiny pod souhrným názvem Speak! Jazyky učí tři stážisti ze zahraničí ve dvou úrovních A2/B1 a B2/C1. Studenti mají možnost přihlásit se i na kurzy individuální.

Na hodiny jazyků studenti budou docházet dvakrát týdně na hodinu a půl po dobu pěti týdnů. Angličtinu, španělštinu, italštinu a francouzštinu učí tři stážisti z Ukrajiny, Alžírska a Itálie. „Pro výběr stážistů jsme měli speciální systém. Každý posílal nejdříve video, abychom zjistili, jak moc je daný člověk kreativní, jak umí zaujmout. Poté jsme s každým měli Skype pohovor, kde jsme zjišťovali, jestli je daný člověk schopný učit na tak vysoké úrovni, zvládne mít samostatné lekce a jaká je jeho motivace pro projekt," komentovala organizátorka Kateřina Losová.

„Vybrala jsem si tento projekt, protože bych ráda jednou budoucnu učila a chtěla jsem si zkusit, jestli mě učení bude bavit. Zatím se mi to líbí. Brno je velmi živé město se spousty věcí, které můžeme dělat a objevovat. Navíc se mi dobře pracuje se zdejšími studenty, je vidět, že se chtějí zlepšit," popsala svoji zkušenost stážistka Federica Monni. 

Projekt je nejen zaměřený na zlepšení jazykových a komunikačních schopností, ale také na poznávání nových kultur. „Přihlásila jsem se, protože potřebuji zlepšit svoji angličtinu. Sešli jsme se dobrá čtveřice, a navíc mám možnost poznat novou kulturu," uvedla účastnice Saskie Burešová. Letos je účastníků kolem 125. Kurz stojí 790 korun, pokud se ale zájemci přihlásili ve skupině tří lidí, dostali 100 korun slevu.

Klíčová slova: AISEC, studenti, jazyky, Speak!

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.