24.04.2017 08:54


Studenti lékařství šířili osvětu nejen o depresi, zájemcům změřili i množství tělesného tuku

Autor: Markéta Sulková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Budoucí lékaři nabízeli o víkendu zájemcům měření tlaku nebo tělesného tuku. Zaměřili se ale i na osvětu o depresi. Studenti medicíny z brněnské odnože organizace IFMSA Česká republika z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity připravili pro veřejnost akci zacílenou na zdraví ku příležitosti Světového dne zdraví 2017.

Studenti medicíny z brněnské odnože mezinárodní organizace IFMSA šířili osvětu o zdraví. Foto: Markéta Sulková

Brno – Akci zaměřenou na zdraví uspořádali studenti medicíny z Masarykovy univerzity a členové české odnože mezinárodní organizace IFMSA. Tato organizace sdružuje studenty z lékařských fakult na celém světě. O víkendu 22. a 23. dubna připravili budoucí lékaři i nutriční terapeuti pro návštěvníky nákupního centra Olympia Brno různá stanoviště se zdravotní tematikou.

Zájemcům změřili studenti tlak, tělesný tuk a BMI, neboli index tělesné hmotnosti. Lidé se tak dozvěděli více o jejich celkovém zdravotním stavu. Nutriční terapeuti ze Studentské asociace nutričních terapeutů také odpovídali na otázky ohledně zdravé výživy. „Cílem akce je dosáhnout toho, aby lidé víc dbali o své zdraví. Chceme poukázat na prevenci často vyskytujících se nemocí,“ řekla koordinátorka akce Kateřina Fojtíková.

Tento rok se pořadatelé zaměřili mimo jiné na téma deprese. „Depresí trpí zhruba deset procent populace. Životy patnácti procent pacientů s depresí pak končí sebevraždou. Spousta lidí však zatím nechápe depresi jako nemoc, která souvisí i se změnami v mozku, ale spíše jako obyčejnou náladu,“ vysvětlila studentka medicíny Klára Vaníčková. Právě tato nemoc se stala celosvětovým tématem letošního dne zdraví dle Světové zdravotnické organizace.

Pro děti připravili členové IFMSA Česká republika speciální stanoviště Nemocnice pro medvídky, kde dětem formou hry vysvětlovali umístění orgánů v těle. K tomu posloužili plyšoví medvědi. „Myslím si, že podobné akce mají smysl. Na preventivní prohlídku samozřejmě nechodím každou chvíli a tady jsem si ověřila, jak na tom zdravotně jsem,“ zhodnotila návštěvnice Martina Trechová, která si nechala změřit tlak a množství tuku v těle.

Klíčová slova: IFMSA, zdraví, deprese, světový den zdraví

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.