23.03.2018 11:03


Studenti lékařské fakulty pomáhali hudbou

Autor: Martina Hykšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Spolek mediků z Masarykovy Univerzity pořádal ve středu 21. března další ze svých benefičních koncertů. Tentokrát se budoucí lékaři rozhodli pomoci organizaci Vodící pes, z.s. Na koncertě vystoupilo stepařské duo a kapely z blízkého okolí Brna. Celkem se vybralo téměř 59 tisíc.

Popořit dobrou věc přišla spousta lidí. Foto: Martina Hykšová

Brno – Po půlroční pauze se Spolek mediků Lékařské fakulty MU znovu rozhodl pořádat benefiční koncert. Koncert se konal ve středu 21. března v brněnském klubu Melodka. Medici chtěli podpořit výcvik vodících psů.

Na akci vystoupilo stepařské duo z tanečního studia NO FEET, kapely Juki Band, Poison Candy, Falcone a twINfinity. „Původně jsem přišla podpořit kamarádku, která vystupovala mezi prvními, nakonec jsem zůstala až do konce a moc jsem si to užila,“ sdělila své dojmy studentka Adéla Matoušková. Návštěvníci mohli pejsky podpořit také zakoupením občerstvení či batůžků na záda, které zdobily děti z psychiatrické kliniky.

Koncert se konal po půlroční pauze, protože nevyšla spolupráce s nadačním fondem. „Spolupráce s fondy a neziskovými organizacemi je pro nás stěžejní, protože žádat o možnost pořádat sbírku je hodně náročné. Organizace mají na sbírky paušální povolení,“ uvedla jedna z organizátorek akce Ivana Havelková. „Na podzim budeme mít výroční desátý koncert, který však určitě nebude poslední,“ dodala.

Medici pořádají koncerty déle než pět let. Původní nápad se zrodil v hlavě Veroniky Sněhotové, absolventky lékařské fakulty, a vzešel z touhy pomáhat slabým. Celkově se za všechny koncerty vybralo téměř 400 tisíc korun.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.