22.09.2010 13:45


Studenti jsou s novou vládou spokojeni, k říjnovým volbám přijdou

Autor: Petr Kadlec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

BRNO Uběhly už skoro čtyři měsíce od voleb do poslanecké sněmovny a vláda kolem premiéra Nečase nastavila směr reforem a finančních škrtů, kterým se vydá. A právě dnešní vládní strany ODS, TOP 09 a Věci veřejné v květnových volbách získaly velkou podporu mladých voličů. Zeptali jsme se proto studentů Masarykovy univerzity, jak jsou spokojeni se současnou vládní trojkoalicí po necelých čtyřech měsících její činnosti a jestli v říjnových volbách půjdou volit.


Blanka Heikenwälderová (20), studentka sociální práce, Jezeřany – Maršovice

Blanka HeikenwälderováVláda se mi zatím zdá dobrá, protože je středo-pravicová. Jsem ráda, že nevyhrála ČSSD a KSČM. Ale také se mi líbí, jakým směrem se vláda premiéra Nečase vydala. K volbám určitě půjdu, neberu to jenom jako občanskou povinnost, ale také jako možnost podílet se na rozhodování o našem životě.

 

 

Zuzana Vacková (19), studentka mezinárodních vztahů a bezpečnostních a strategických studií, Havlíčkův Brod

Zuzana VackováVláda  mi zatím přijde sympatická, ale mám menší výhrady k Věcem Veřejným. Před volbami tvrdily, jak budou transparentní, ale opak je spíše pravdou. Nelíbí se mi také složení jednotlivých ministerstev, ale zatím je ještě brzy na vznášení odsuzujících verdiktů. K volbám půjdu určitě.

 

 

Filip Novotný (21), student informatiky, Nové Město na Moravě

Filip NovotnýMyslím si, že škrty, které provádí, jsou nepopulární, ale nezbytné. Je dobře, že se provádí kontrolní audity, díky kterým vyplouvají na povrch věci, za které se dá ušetřit dost peněz. Například že zalití jedné květiny stálo padesát korun. Věřím, že tato vláda má šanci něco změnit. A proto k volbám půjdu a vyslovím důvěru jedné z vládních stran.

 


Markéta Mikolášová (19), studentka psychologie, Plzeň

Markéta Mikolášová Myslím, že se vláda vydala správným směrem. Šetření je sice nepopulární, ale je to teď asi jediná správná cesta. Jinak to nepůjde. V zásadě s nimi tedy souhlasím. K volbám půjdu.

 

 

 

Ondřej Macháček (19), student mezinárodních vztahů, Kobřice u Brna

Ondřej MacháčekDomácí politiku moc nesleduji, i když studuji mezinárodní vztahy. Spíš se zatím zabývám teorií a mezinárodní politickou situací. Stejně plánuji, že budu žít v zahraničí. K volbám letos určitě nepůjdu, v květnu jsem volil Věci veřejné a zjistil jsem, že jsou stejné jako ostatní strany. Kdyby lidé byli s vládou spokojeni, tak by přece žádné volby ani nemusely být.


Klíčová slova: anketa, volby

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.