09.03.2018 19:26


Studenti JAMU uvedou v Divadle na Orlí poprvé operetu

Autor: Eliška Hypšmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Divadlo na Orlí poprvé uvede operetu, a to hned dvakrát. Premiéru operety skladatele Friedricha von Flotowa Vdova Grapinova a operety Zasnoubení při lucernách skladatele Jacquese Offenbacha představí studenti Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Premiéra operet se uskuteční v sobotu 17. března a v neděli 18. března.

Zkouška, Zasnoubení při lucernách, na fotografii Eli Our (Kateřina), Mariana Ambrožová (Fanchetta). Foto: Eliška Hypšmanová

Brno – V Divadle na Orlí představí studenti JAMU poprvé operetu. Premiéra se uskuteční 17. a 18. března v 19 hodin. Reprízy operet mohou diváci navštívit v pondělí 19. března, úterý 20. března a ve středu 21. března opět od 19 hodin.

První opereta večera Vdova Grapinova vypráví příběh nešťastně zamilovaného Markýze de Brexieus a jeho sluhy Vincenta, který mu pomáhá dostat se z nešťastné lásky. Do příběhu vstoupí krásná a bohatá vdova, která by se ráda stala Markýzovou ženou. Co se za jejich sňatkem skrývá se dozvíte na představení.
Inscenace francouzského mistra operet Jacquese Offenbacha Zasnoubení při lucernách ukazuje lehce naivní lásku statkáře Petra a jeho schovanky Denisy. I přes velkou lásku si k sobě hlavní hrdinové neumějí najít cestu.

Operety byly poprvé uvedeny koncem padesátých let devadesátého století, a to v divadle v Paříži, které založil Jacquese Offenbach. Friedrich von Flotow (1812 – 1883) a Jacquesse Offenbach (1819 – 1883) byli přáteli. Offenbach dirigoval a režíroval uvedení von Flotowy operety Vdova Grapinova. 

Studentka scénografie Kateřina Doleželová vytvořila pro představení kostýmy i scénu. „Inspirací mi byl kontrast chladu zaslepení majetkem a tepla zamilovanosti, snivosti,“ uvedla Kateřina Doleželová. Kostýmy mají představovat propojení mezi operetami. 

Klíčová slova: Divadlo na Orlí, JAMU, opereta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.