21.10.2017 21:50


Studenti gymnázia předali dětem své znalosti o přírodě

Autor: Jakub Sekanina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Den stromů připadá v České republice na dvacátého října. V mnoha městech se v tento den můžeme nechat poučit či pobavit o stromech či přírodě jako celku. Jedním z těchto měst je i Polička, která v Divadelním klubu připravila krátký naučný program.

Polička - Město Polička v okrese Svitavy ve spolupráci s uskupením Ekocentrum Skřítek již po několikáté uspořádalo ku příležitosti Dne stromů program pro děti z mateřských a základních škol, který měl za úkol poučit  o stromech, o jejich důležitosti a pár zajímavostech.

Celý program začínal v osm a končil v pět hodin odpoledne. Skládal se z bloků na hodinu a půl, všechny měly totožný program, po skončení každého bloku se vystřídaly školy a program začal na novo. Kromě poličských základních a mateřských škol se přišli nechat poučit i žáci prvního stupně základní školy v Pomezí i z jiných blízkých vesnic.

Děti se rozdělily do skupin většinou podle tříd, v případě mateřských školek podle abecedy. Tyto menší skupinky pak rotovaly na čtyřech stanovištích, kde na ně čekali studenti místního gymnázia se svými plastikovými kartami a hlavami plnými znalostí, aby mohli tyto malé děti poučit o všemožných faktech o stromech a lesní flóře.

První dvě stanoviště byla velmi podobná. Dvojice složená ze studentů či zástupců Ekocentra představovala dětem rostliny, na které lze narazit v lese – jedna skupina se ve svém výkladu zaměřovala přímo na stromy, druhá na keře a jiné menší rostliny.  Třetí stanoviště bylo možno najít v promítacím sále, kde se mohly děti podívat na dokument o zvířatech, která lze najít v lese, a jejich vztazích se stromy. Poslední stanoviště fungovalo formou interaktivní přednášky. Dvě studentky měly nachystanou prezentaci a střídaly zajímavosti o zvířatech, rostlinách a houbách s krátkými kvízy pro děti.

„Jezdíme sem na Den stromů poslední tři roky,“ vysvětlila učitelka Věra Králíčková ze školy v Pomezí. V loňském roce pořádalo Ekocentrum Skřítek i Den vody, kde představili dětem její koloběh nebo vysvětlili, proč je Česká republika střechou Evropy. Podle Věry králíčkové mají teď děti zájem o přírodu kolem nich. „Pár let zpátky děti dokonce zasadily vlastní lípu. A pořád krásně roste," dodává.

Klíčová slova: den stromů, polička, příroda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.