18.04.2018 09:04


Studenti divadelní fakulty zahájili mezinárodní festival Setkání

Autor: Eliška Hypšmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Divadelní festival Setkání zahájili studenti Janáčkovy akademie múzických umění průvodem. Ten odstartovali budoucí herci u divadelní fakulty a pokračovali přes náměstí Svobody až do Divadla na Orlí. Při průvodní ceremonii předvedli divákům několik symbolických obrazů. Průvodu se zúčastnily desítky lidí.

Brno – Studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) zahájili festival Setkání. Každoroční mezinárodní festival se letos uskuteční po osmadvacáté. Studenti provedli návštěvníky částí Brna. Bavili diváky malými symbolickými scénami, které hráli v průběhu zahajovací ceremonie. Zájemci mohou navštívit festival Setkání po dobu pěti dnů od 17. do 21. dubna.

Při průvodu zasadili studenti společně také strom v ulici Orlí. „Společné zasazení stromu je pro mě výraz očekávané vzájemné budoucnosti,“ řekl děkan Divadelní fakulty JAMU Petr Francán.

Mezinárodní festival pořádají výhradně studenti Divadelní fakulty JAMU. Na letošní 28. ročník přijelo do Brna dvanáct divadelních škol ze zemí celého světa. Mezi nimi je například divadelní soubor z Jihoafrické republiky, Arménie, Ruska, či Izraele. „V letošním ročníku pro nás bude zajímavá zkušenost s Královskou akademií dramatických umění z Londýna, což je v současnosti jedna z nejprestižnějších divadelních škol,“ řekl koordinátor festivalu Stanislav Čaban.

Diváci mohou zhlédnout program Setkání celkem v pěti brněnských divadlech, mezi které patří například Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, nebo Studio Marta. Kromě hlavního programu se návštěvníci mohou těšit i na vedlejší program. Součástí Setkání jsou workshopy, večírky a venkovní scéna. „Nejvíce se těším na open air stage, protože to je úplně poprvé, co bude nějaká část Setkání venku,“ řekl Vojtěch Kába, jeden z návštěvníků festivalu.

Hlavní myšlenkou a cílem festivalu je setkání divadelních škol z celého svět. Ambasadorem letošního ročníku je Jiří Bartoška, herec a absolvent JAMU v Brně. „Je pro mne velká čest, že jsem byl požádán dělat ambasadora festivalu. Ať žije divadlo,“ řekl na úvod Bartoška.

Klíčová slova: divadlo, festival, JAMU, Setkání, průvod

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.