23.11.2017 19:50


Studenti a absolventi vysokých škol se mohli ucházet o práci na veletrhu JobChallenge

Autor: Jitka Kubátová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V Brně se ve středu konal jedenáctý ročník veletrhu práce pro studenty a absolventy vysokých škol JobChallenge. Letos poprvé firmy představily své stánky v prostorách brněnského výstaviště. Přes sto dvacet firem nabídlo zájemcům pracovní příležitosti, stáže a tréninkové programy. Největší výběr měli studenti a absolventi informačních technologií, technických oborů a ekonomie.

Brno - Více než sto dvacet českých i mezinárodních firem především z oblastí informačních technologií, ekonomiky, stavebního a strojírenského průmyslu, služeb i třeba práva prezentovalo ve středu volná pracovní místa a stáže pro studenty a absolventy vysokých škol na veletrhu JobChallenge. Veletrh trval od devíti hodin ráno do pěti odpoledne. 

„Návštěvníci se mohli zeptat na volné pracovní pozice, různé formy spolupráce, ke kterým patří jak nabídka práce v hlavním pracovním poměru, tak třeba i stáží, trainee nebo diplomových prací. Bylo možné bavit se také o firemní kultuře, benefitech a o tom, jak probíhá výběrové řízení,“ přibližuje veletrh koordinátorka vystavovatelů Iva Habrnálová.

„Od veletrhu jsem neměl žádná velká očekávání, ale k mému překvapení jsem si odnesl několik pozvání na pohovor a dvě nabídky na stáž," popisuje svoji zkušenost student aplikované informatiky Tomáš Černý, který přišel na veletrh okouknout firmy ve svém oboru. „Nejlepší dojem na mě udělali zástupci z AT&T. Nabídli mi poloviční úvazek, který by se dal dobře skloubit s denním studiem," vypráví dále Černý.

Kromě setkání s potenciálními zaměstnavateli si mohli uchazeči a návštěvníci nechat vylepšit životopis v CV zóně, natrénovat pohovor nanečisto v Poradenském HUBu nebo zasoutěžit o ceny od vystavovatelů.

Letošní ročník byl výjimečný rekordním počtem vystavovatelů i novým doprovodným programem. „Připravena byla talk show se zaměstnavateli, stánky vystavovatelů měly formu firemních chill-out zón. Letošní ročník veletrhu byl především o zážitku,“ říká koordinátorka akce Veronika Čechová. Talk show se třinácti experty ze všech zastoupených oblastí probíhala celý den.

Veletrh pořádala kariérní a poradenská centra Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity a Vysokého učení technického. JobChallenge není jediným z pracovních veletrhů, každoročně se v Brně konají i veletrhy JobFair či iKariéra.

Klíčová slova: JobChallenge, studenti, Brno, Výstaviště

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.