02.12.2017 21:00


Stromeček v Poličce si přišli tento rok prohlédnout i Mikuláš a čert

Autor: Jakub Sekanina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Stejně jako v mnoha městech po celé České republice, i v Poličce na Svitavsku se začala projevovat vánoční nálada. Na náměstí se již několik dní začala objevovat vánoční výzdoba a vše vyvrcholilo tuto sobotu slavnostním rozsvícením vánočního stromku, kdy se snad celé město sešlo aby si poslechlo hudbu a dali hrnek svařáku.

Polička – Poličské náměstí se naplnilo tuto sobotu při příležitosti rozsvícení městského vánočního stromku. Příchozí se mohli těšit na stánky s horkými nápoji, ručně vyráběnými ozdobami nebo klobásou. Jako doprovod hrála místní kapela Lee banda a celou akci otvíral místní pěvecký sbor.

Jakub Sekanina

V pět hodin večer se na podiu stojícím vedle stromečku seřadily děti z místní školky a celou akci otevřely. Stromeček se rozblikal a najednou ozařoval vše kolem sebe. Děti z mateřských škol pak vystřídaly mladé dámy z místního gymnázia a základní umělecké školy a po nich už začala ladit Lee banda. Již tradiční setkání místních pod velikým stromem se tento rok rozrostlo do takové míry, že na náměstí se dalo je stěží hýbat. „Nepamatuju si, že by tu někdy bylo takových lidí, takhle plný náměstí je snad jen když tu máme festival,“ komentovala překvapeně studentka místního gymnázia Jůlie Hloušová.

Půlka náměstí byla pokrytá stánky se svařákem, horkou medovinou, svařeným džusem nebo panákem na zahřátí. Pro hladové či mlsné se tu našly zase stánky s klobásami, plátkem masa, či sušeným ovocem a oříšky. Mezi stánky pobíhaly děti se svítícími náramky a tyčemi, které byly také k dostání ve stáncích, které plnily náměstí. Mimo podia se stromečkem zdobily náměstí sněhové vločky připevněné k pouličním lampám lemujícím náměstí.

Krom stánků s všemožnými pochutinami a horkým pitím, mohli návštěvníci najít i něco jako kluziště v jedné ze dvou kašen, které jsou přes zimu vpuštěné. Tenká vrstva ledu, která se zde utvořila posloužila jako atrakce dětem a jak večer ubíhal, tak i dospělým. Kolem šesté hodiny večer se ke kluzišti přišel předčasně podívat čert a anděl s Mikulášem. Všechny děti postrašili a podarovali malou sladkost. Mikuláše předváděl člen místního dramatického kroužku, Václav Větrovský. „Chtěli jsme to trochu zpestřit pro ty děti, i když se to úplně nehodí. Chodit takhle budeme samozřejmě i v úterý, toto jsme pojali jako takový malý trénink,“ okomentoval se smíchem Větrovský.

Klíčová slova: vánoce, stromek, hudba, trhy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.