14.05.2015 20:30

Stolní tenisté z Havlíčkova Brodu zvítězili v Hradci Králové a už v pátek mohou slavit zisk titulu

Autor: Kulhánek Tomáš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Druhé finále extraligy stolních tenistů mezi DTJ Hradec Králové a STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod hostil včera hradecký Aldis. Do malého sálu kulturního domu s kapacitou až pro pět set diváků přesunulo zápas vedení hradeckého klubu pro velký zájem veřejnosti. Obhájci titulu z Havlíčkova Brodu s hvězdným veteránem Petrem Korbelem v sestavě však nedali domácím šanci a zaplněný sál viděl jednoznačné vítězství hostů 4:0.

Hradec Králové — Jediné vítězství dělí stolní tenisty z Havlíčkova Brodu od obhajoby titulu mistrů České republiky. Po úvodní výhře ve finálové sérii v poměru 4:1, kterou si připsali v pondělí v domácím prostředí, dokázali včera zvítězit i v Hradci Králové a už zítra mohou doma slavit zisk titulu.

Od zápasu, který pro velký zájem fanoušků netradičně hostilo Kongresové centrum Aldis, se očekávala vyrovnaná bitva. Hradečtí hráči sice dokázali v pondělí získat jen jeden bod, ale v každém z dílčích utkání získali aspoň set a sehráli hned tři pětisetové bitvy. Ani jeden z trenérů nezměnil před druhým finále sestavu, a tak se diváci mohli těšit na další vyrovnaná utkání.

Do prvního souboje nastoupil za domácí dvaačtyřicetiletý veterán Martin Olejník, za hosty se představil o generaci mladší Tomáš Tregler. Olejník začal zápas lépe a před bouřlivou kulisou vyhrál první set 11:9. V dalším průběhu zápasu ale dominoval jeho soupeř. Tregler v dalších setech zvítězil třikrát 11:9 a ukořistil pro Havlíčkův Brod první bod. V sestavě Havlíčkova Brodu nechyběl ani 4. muž Letních olympijských her v Atlantě z roku 1996 Petr Korbel.

Do druhého zápasu šel v hradeckých barvách dvojnásobný mistr Slovenska Peter Šereda a jeho soupeřem byl legendární Petr Korbel. Pětinásobný účastník olympijských her, který už 25 let sbírá úspěchy nejen v České republice, už ve třiačtyřiceti letech nepatří do světové špičky, na tuzemských stolech ale stále dokazuje svoji výjimečnost. V Hradci Králové sehrál zřejmě klíčový zápas dne. S Šeredou svedl dramatickou bitvu, kterou musel rozhodnout až pátý set. V něm Korbel prodal své zkušenosti a nejtěsnějším možným rozdílem 11:9 v páté sadě získal pro hosty druhou výhru.

Třetí zápas už byl pro hradecké hráče kritický, ze stavu 0:3 by se proti týmu jako je Havlíčkův Brod otáčel stav jen těžko. Do utkání nastoupil za domácí další slovenský hráč, pětinásobný mistr našich východních sousedů Lubomír Pištej. Proti němu vyslal hostující trenér Tomáš Demek mladého Pavla Širučka. I druhý česko-slovenský souboj přinesl pět setů. A i tentokrát se radovali hosté. Širuček otočil utkání ze stavu 1:2 na sety a dodal obhájcům titulu potřebný klid.

Za stavu 0:3 nastoupil do čtvrtého zápasu Peter Šereda proti Tomáši Treglerovi. Domácí svěřenec kouče Martina Lučana už ale neměl dostatek sil, aby dokázal rozjetého Treglera zastavit. Ten suveréním výkonem získal rozhodující čtvrtý bod po výsledku 3:0 na sety.

Po jednoznačném vítězství 4:0 na zápasy se Havlíčkův Brod ujal vedení v sérii 2:0. Další střetnutí obou finalistů je naplánované už na zítřejší odpoledne. Hráči Havlíčkova Brodu v něm mohou v domácím prostředí potvrdit zisk titulu mistrů České republiky. V opačném případě se série v úterý 19. května vrátí do východočeské metropole.

Klíčová slova: Stolní tenis, extraliga, Hradec Králové, Havlíčkův Brod