19.04.2018 23:31


Stepaře v akci mohli kolemjdoucí vidět v ulicích Brna

Autor: Tereza Košťálová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Stepařská vystoupení mohli lidé sledovat na několika místech v centru Brna. Stepařky v průběhu jedné hodiny předvedly nacvičené choreografie a také improvizaci. Klapáním stepařských bot představily stepařky tento tanec veřejnosti. Vystoupení byla součástí programu Mezinárodního stepařského festivalu Brno 2018.

Stepařky Linda Haraštová a Andrea Babáková na náměstí Svobody. autor: Tereza Košťálová

Brno  Součástí programu Mezinárodního stepařského festivalu Brno 2018, který se koná již podeváté, bylo i vystoupení stepařů na šesti místech v centru města. Lidé mohli potkat dvojice stepařek ve čtvrtek od pěti do šesti hodin odpoledne na dvou místech na ulici Česká, náměstí Svobody, Jakubském náměstí, Malinovského náměstí a na Masarykově ulici. Stepařky předváděly jak připravené choreografie, tak i improvizaci.

Před samotným začátkem se všichni stepaři sešli na náměstí Svobody, odkud se přesunuli na jednotlivá stanoviště. „Tato akce je z těch jednodušších, je potřeba pouze domluvit stepaře, dovézt jim stepovací desky a domluvit povolení na úřadu městské části Brno-střed,“ uvedla organizátorka festivalu Martina Konečná.

Po přemístění na domluvená místa se stepařky nejprve nachystaly. Když bylo potřeba, položily na zem stepovací desky, vyměnily tenisky za stepovací boty a začaly ukazovat taneční kreace kolemjdoucím. Zvuky klapání se nesly po ulicích a zaujaly nejednoho procházejícího. Na České se stepařky zalíbily kromě několika postávajících lidí i asi rok a půl starému chlapečkovi, který se ke stepařkám rozcupital a pak je se zaujetím pozoroval.