23.04.2017 15:15


Špatná podprsenka může být zdraví nebezpečná, říká odbornice na spodní prádlo

Autor: Daniela Ottová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pochod za dobře padnoucí podprsenku vyrazí Brnem v pátek 5. května. Akci pořádá majitelka obchodu se spodním prádlem Madam Podprsenka, jedná se již o čtvrtý ročník. Zájemkyně se mohou nechat změřit, personál jim pak vybere správně sedící podprsenku. Cílem akce je upozornit na špatně padnoucí prádlo, které mnohé ženy nosí. Jejich neznalost jim působí nejen nepohodlí, ale i zdravotní problémy. 

Barbora Matyášová ráda poradí s výběrem vhodné podprsenky. Foto: Daniela Ottová

Brno – Ženy, které se nestydí a chtějí upozornit na to, že je možné zkazit i výběr podprsenky, vyrazí na pochod po brněnských ulicích. Svou trasu začnou u obchodu Madam Podprsenka v ulici Hybešova a budou pokračovat do centra Brna. Oblečené budou jen v nově vybraných a zakoupených podprsenkách a zapůjčených sukních.

Jak vás napadlo uspořádat Pochod za padnoucí podprsenku?

Ze začátku jsem to pojala jako částečně marketingovou akci, aby se náš obchod trochu zviditelnil. První rok se nám to podařilo dostat i do zpráv. Zároveň si myslím, že osvěta je důležitá, protože spousta žen nosí špatnou podprsenku.

Jde tedy hodně i o informace?

Přesně. Chceme hlavně poukázat na to, že tenhle problém existuje. Spousta žen ani neví, že je možné mít vyloženě špatnou podprsenku. Většina jich ale špatnou velikost opravdu nosí.

O jak velké množství žen jde?

Říká se, že je to asi osmdesát procent žen. Já si spíš myslím, že to číslo je malé a ve skutečnosti je těch žen víc. Málokdy se nám stane, že k nám přijde zákaznice poprvé a má správnou velikost. Ty, co už u nás nakupují déle, se ve velikostech orientují a vědí, co si pořídit.

Podle čeho se pozná špatně padnoucí podprsenka?

Obvykle jsou problémem malé košíčky či volný obvod. Taková podprsenka ovlivňuje postoj nositelky i to, jak jí sedí zbytek oblečení. Od nás pak odcházejí s košíčky i o několik čísel většími, zato však s menším obvodem.

Jaké problémy může špatná velikost způsobit?

Volný obvod obvykle znamená, že většina váhy prsou spočívá na ramínkách, která se pak zařezávají do ramen a zbytečně zatěžují páteř. To působí špatně na trapézové svaly, také to může blokovat žebra. Malé košíčky často deformují prsa a kostice se zabodávají do prsní tkáně.

Jak tedy vypadá správná podprsenka?

Důležitý je správný obvod. Obecně platí, že čím větší prsa, tím pevnější musí být obvod podprsenky. Přibližně osmdesát procent váhy by mělo spočívat na obvodu kolem těla, ne na ramínkách a páteři.

Poznáte špatně sedící podprsenku na první pohled?

Často ano. Pokud má žena pevná prsa, není to zas tak vidět. Ovšem pokud je má trochu větší, je to obvykle poznat výrazně.

Kolik žen se vaší akce účastní?

Vloni přišlo šedesát žen, ročník před tím o trochu méně. Hodně záleží na počasí, protože málokomu se chce chodit jen v podprsence, když prší nebo je zima. Letos to zatím vypadá nadějně, na Facebooku se nám přihlásilo asi sto dvacet žen.

Je pochod organizačně náročný?

Pracuji na tom já a zbytek kolektivu. Je to poměrně náročné. Už druhý rok si k tomu půjčujeme sukně od internetového obchodu POSH.ME, takže musíme ohlídat, aby se jim nic nestalo. Nejnáročnější je ale převlékání. Všechny účastnice dorazí k nám do obchodu, kde se převléknou do podprsenek, ve kterých na pochod půjdou. Je dost složité, když se tu má převlékat šedesát žen.

Klíčová slova: podprsenka, Pochod za padnoucí podprsenku, Madam Podprsenka, ženy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.