22.10.2019 14:08


Spadlé trakční vedení u Hrušovan u Brna omezilo vlakový provoz

Autor: Ondřej Charvát | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vlakový provoz v úseku mezi Brnem a Břeclaví je v úterý od dopoledních hodin omezen. Pasažéři cestující do Brna jsou nuceni volit jiná dopravní spojení, primárně přes Českou Třebovou. Vlaky se Brnu vyhýbají v obou směrech, neplatí to však pouze pro regionální linky, ale i pro mezistátní.

Cestující mimořádně vystupují z vlaku v České Třebové. Autor: Ondřej CharvátČeská Třebová  Trakční vedení železnice spadlo v úterý dopoledne u Hrušovan u Brna. Strojvedoucí vlaku jedoucí do stanice nerespektoval návěsť a strhnul trakční vedení,“ uvedla mluvčí Správy dálnic a železnic Nela Friebová. Cestující jedoucí do Brna se tak do cílové destinace nedostanou včas. Cestující musí počítat se zpožděním několika hodin.

Do Brna je omezena i mezinárodní doprava. Například vlak společnosti Regiojet byl nucen mimořádně zastavit v České Třebové. Ve svém směru na Bratislavu jede objížďkou přes Olomouc-Přerov-Břeclav. Podle mluvčího Regiojetu Aleše Ondrůje bude cestujícím vyplacena stoprocentní náhrada cestovného a pasažéři budou muset využít do Brna spoje Českých drah. Právě na webu Českých drah se dá zjistit, jak je zařízená náhradní kyvadlová doprava.

Provoz regionálních linek je omezen zcela, jezdí místo nich dálkové autobusy. Provoz na alespoň jedné koleji by měl být obnoven kolem druhé hodiny odpolední. I to je však pro cestující komplikace. „Byl jsem na víkend v Praze, teď jsem jel do Brna, kde jsem měl přestoupit na spoj do Vídně. Vůbec nevím, jak se tam dostanu. Ve vašem vlakovém systému se nevyznám, vždyť ani nemám na nově koupené jízdence čas odjezdu,“ přiznal své nejistoty student z Francie Philippe C., který z osobních důvodů nechtěl uvést své příjmení.

Klíčová slova: aktualita, vlaky, zpoždění, doprava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.