04.04.2017 15:29


Soutěže Brno Open 2017 se účastnili tanečníci z celého světa

Autor: Klára Vašíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ladné pohyby, zářící kostýmy i výrazné líčení. To mohli vidět návstěvníci patnáctého ročníku soutěže Brno Open 2017 první dubnový víkend v Univerzitním kampusu. O nejlepší umístění bojovalo více než 400 párů z celého světa. Tanečníci předvedli jak složité choreografie, tak i originální šaty a doplňky. Ukázali tango, waltz i cha-chu.

Taneční z celého světa přijeli na patnáctý ročník Brno Open 2017. Foto: Klára Vašíčková

Brno - Mezinárodní taneční soutěž Brno Open 2017 se konala o víkendu 1. a 2. dubna na fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v brněnském kampusu. Páry soutěžily v několika skupinách a tanečních stylech. V latinskoamerických tancích předvedly rumbu, mambu nebo cha-chu. Ve standardních pak waltz, tango i valčík.  Páry byly rozdělené také podle věku na děti, mládež a dospělé. 

Projevovat emoce je nedílnou součástí každého umění

Projevovat emoce je nedílnou součástí každého umění. Vyjadřovali je i samotní tanečníci nejen svými pohyby, ale také pohledy. V návštěvnících vzbudili dojem, že si užívají vzájemné doteky. 

Častokrát to vypadalo, že se páry srazí, ale až na výjimky se vždy navzájem ladně vyhnuly.

Soutěžící začali tančit v sobotu ráno. Nastupovali v několika kolech a skupinkách tak, aby se na parket vešli. Častokrát to vypadalo, že se páry srazí, ale až na výjimky se vždy navzájem ladně vyhnuly. "Mezi letošními favority soutěže jsou na parketu i mistři světa a Evropy, takže nic lepšího již nemůžete vidět," uvedl prezident Českého svazu tanečního sportu Petr Odstrčil směrem k dívákům.

Tanečníci soutěžili v latinských tancích a ve standardních tancích.

Tanečníci soutěžili v latinských tancích a ve standardních tancích. V prvním případě měly ženy často krátké, výrazně zdobené šaty, které jim odhalovaly alespoň polovinu těla. Naopak pro standardní tance zvolily typické dlouhé šaty s výraznými volánky či rukávy. 

Ženy ladnými pohyby upoutaly nejednoho diváka.

Taneční soutěž byla zároveň i přehlídkou barevných, třpytivých a výrazných kostýmů. Umělci z celého světa byli se svými kostými originální a nezaměnitelní.

Tanečníci předváděli mnohdy neuvěřitelné figury.

Zařazení zajímavých prvků do sestavy může párům výrazně pomoci k lepšímu hodnocení. V takové chvíli se na ně dívají nejen dívaci, ale i samotní porotci. Ve velkém množství tanečníků je na parketu obtížné upoutat na sebe pozornost, některým se to ale podařilo.

Mladší soutěžící ukázali, že už od útlého věku mají cit pro tanec.

Své taneční umění převedly také děti. I přes jejich nízký věk a menší zkušenosti působily sebevědomě a nervozita na nich nebyla znát. Tanec si užívaly stejně jako dospělí a při tanci se v ně i proměnily. 

Svůdnými pohledy dodávali tanečníci ladným pohybům vášeň.

Zdobené šaty, výrazné líčení a svůdné pohyby. I tohle předváděly tanečnice divákům.

Jen ti nejlepší tanečníci se dostali do večerního finále.

Svou obratnost dokládali tanečníci mimo jiné také perfektním sladěním pohybů. "Ve velké tělocvičně soutěží nejlepší páry z celého světa. Ty na úplné špičce neabsolvují první vyřazovací kola, ale na parket nastupují až později," uvedla tanečnice Kateřina Keprtová. 

Tanečníci si večer náležitě užívali.

Jen ti nejlepší tanečníci se probojvali až do samotného finále. V sobotu večer soutěžili v latinskoamerických tancích, v neděli pak ve standardu. 

Potlesk byl pro mnohé tanečníky váženou odměnou.

Po konci představení každého tanečního kola diváci ocenili vystupující potleskem. Ti si ho náležitě užívali a z parketu nespěchali. 

S každým kolem tanečníků ubývalo. Jen ti nejlepší se dostali do finále.

Průběžné výsledky soutěže mohli tanečníci kontrolovat v zákulisí. Brzy se tak dozvěděli, zda postupují nebo nepostupují do dalších kol.

Klíčová slova: tanec, soutěž, Brno Open, latinskoamerické tance, standardní tance, cha-cha, jive, tango, kampus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.