16.10.2017 11:19


Soutěž o nejlepší dýňový koláč měla mezi návštěvníky Otevřené zahrady úspěch

Autor: Petra Vaňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brňané si v neděli mohli přijít navodit podzimní náladu do Otevřené zahrady díky Dýňové slavnosti. Jedním z několika bodů programu byla také Soutěž o nejlepší dýňový koláč. Soutěžilo celkem sedm účastníků se svými sladkými dezerty různých chutí, tvarů a barev. Vítěze pak vybrali lidé a tříčlenná odborná porota podle chuti a vzhledu upečeného moučníku. Nejvíce za všech jim chutnal čokoládový koláč s názvem Pumpkin blackies.

BRNO Na akci dorazilo celkem sedmdesát pět ochutnávačů. Každý mohl udělit tři body za vhled koláče a další tři body za jeho chuť. Tvůrce nejlepšího koláče vyhrál oranžový tyčový mixér. „Rozhodly jsme se s kamarádkou vsadit na čokoládu. Recept jsme včera zkoušely poprvé a kupodivu se nám hned vydařil. Nejdůležitější ale bylo se pobavit,” řekla vítězka soutěže Martina Firešová.

Velká část akce se odehrávala venku v prostorách zahrady, jen děti soutěžily v některých aktivitách pod střechou. „Je skvělé, že je tak nádherné počasí. Neumím si představit, že by například pršelo,” prohlásil návštěvník a jeden z ochutnávačů Miroslav Rujzl. Své body nakonec také udělil koláči Pumpkin blackies. 

Někteří soutěžící měli obavy, aby je účastníci akce v odlehlejší části zahrady našli. Lidé ale snědli většinu koláčů už během první půl hodiny po začátku soutěže. „Myslím si, že tohle umístění v zahradě je lepší než loni. Je to oddělené místo, kde je klid,” uvedla programová manažerka Otevřené zahrady Helena Peřinová. Do příštího roku se organizátoři ještě chystají vylepšit vydávání degustačních kartiček podle počtu přihlášených koláčů. V pořádání akce ale chtějí nadále pokračovat.

Pořadatelé akce chtějí v jejím organizování nadále pokračovat. Toto totiž byla již nekolikátá Dýňovou slavnost v Otevřené zahradě. Mezi lidmi je oblíbená především díky bohatému programu pro děti a širokému sortimentu nabízeného zboží a pochutin k prodeji.  Zahrada je otevřená celý rok a konají se zde různé workshopy, vzdělávací akce pro děti, oslavy, nebo také svatby.

Klíčová slova: Otevřená zahrada, dýně, soutěž, jídlo, koláč

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.