25.10.2018 16:48


Aktuálně: Soud zamítl odvolání člena organizované skupiny distribuující drogy

Autor: Veronika Kolaříková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnský krajský soud zamítl ve čtvrtek 25. října odvolání člena organizované skupiny, která prodávala drogy, elektronická zařízení nebo peněžní prostředky. Filip Vincek byl okresním soudem v Třebíči odsouzen ke třem rokům odnětí svobody ve věznici s ostrahou. K odvolání se nedostavil.

Brno – Brněnský krajský soud zamítl odvolání odsouzeného Filipa Vincka, který nebyl u soudu přítomen. Obžalovaný podal návrh na zproštění obžaloby a byl znovu souzen pouze za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Vinckovi byl okresním soudem vyměřen trest odnětí svobody na šestatřicet měsíců za výrobu, dodávání a prodej pervitinu, marihuany, peněžních prostředků, mobilních telefonů a jiných předmětů.

Obhájkyně odsouzeného uvedla, že soud neměl relevantní přímý důkaz, který by dokazoval, že se Vincek na výrobě a prodeji zakázaných psychotropních látek podílel. „Svědci, jejichž výpověď měla pro odsouzení největší váhu, nebyli přímými účastníky situace, ale dozvěděli se o ní pouze z doslechu,“ namítla obhájkyně Zdeňka Vachyánová.

Státní zástupce Vladimír Mach ale její prohlášení popřel. „Svědkové potvrdili, že mobilní číslo obžalovaného bylo používáno k distribuci drog a jiných předmětů,“ řekl Mach. Rovněž uvedl, že okresní soud postupoval správně a všechny důkazy byly řádně prověřeny.

Krajský soud nakonec odvolání zamítl jako nedůvodné. Filip Vincek byl původně usvědčen ze všech bodů obžaloby a sám se ve vlastní výpovědi přiznal k prodeji drog. Soud bral v potaz také předchozí trestnou činnost obžalovaného.

Klíčová slova: krajský soud, odvolání

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.