17.05.2018 22:31


Současné nastavení festivalu je ideální, rezervace jsme zavedli z kapacitních důvodů, říkají organizátorky filmového festivalu

Autor: Ondřej Vaculík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Organizátoři Filmového festivalu Fakulty informatiky připravili pro letošní ročník novinky v podobě rezervačního systému v kině Scala. Návštěvníci se mohou střetnout s tvůrci snímků. V přípravě festivalu pomáhají i studenti z ostatních fakult Masarykovy univerzity. Organizátoři si dokáží představit možnost rozložení festivalu do více dní i budov, v současnosti však na to nejsou připravení.

Fakulta informatiky, která pořádá již 18. ročník filmového festivalu

Brno – Filmový festival Fakulty informatiky vypukne v pátek 18. května. Návštěvníci mohou vidět snímky v prostorách fakulty a také v univerzitním kině Scala. Přípravu festivalu zajišťuje několikačlenný tým, ve kterém jsou i Lucie Bartoňková a Michaela Martišová, které pro Stisk společně poskytly rozhovor. Zpravodajský deník Stisk je zároveň mediálním partnerem festivalu.

Jaké novinky chystáte pro letošní ročník?

Novinkou je rezervační systém vstupenek ve Scale či prodej plátěných tašek, které si mohou návštěvníci na Fakultě informatiky sami pomalovat.

Z jakého důvodu jste zavedli systém rezervací do Scaly?

Především z kapacitních důvodů. Kino Scala je situované v centru města, a proto vyhovuje většině návštěvníků. To přirozeně vzbuzuje větší zájem právě o toto místo. Bohužel však festival má omezenou kapacitu diváků.

Na jaké zajímavé hosty se mohou návštěvníci těšit?

Přítomni budou samozřejmě autoři filmů, se kterými se diváci mohou střetnout a sdílet s nimi názory a dojmy.

Kdo vybírá nejlepší snímky festivalu?

Dramaturgii festivalu skládá především pedagogické vedení předmětu Produkce audiovizuálního díla, pod který festival spadá. V odborné porotě zasedají taktéž pedagogové, ale také například absolventi fakulty, jejichž díla byla v minulosti na festivalu mimořádně úspěšná.

Co všechno máte při organizaci na starosti?

Všechno od zajišťování sponzorů, přes mediální partnery a komunikaci na sociálních sítích až po navrhování každoročního vizuálního stylu festivalu a jeho webu či točení traileru, doprovodných videí a vytváření dokumentu z festivalu.

Kolik se vás do organizace zapojuje?

Skupina organizátorů je složena vždy přibližně ze 40 lidí, protože příprava je z velké části v roli samotných studentů. Hlavní složku tvoří 12 mentorů, kteří tyto studenty vedou.

Co je pro vás největší oříšek při organizaci?

Sladit všechny složky organizovaného týmu, to opravdu není jednoduché.

Pomáhají vám při organizaci jiné fakulty či univerzity v Brně?

Na samotné organizaci se podílejí studenti z více fakult, například z filozofické, přírodovědecké a právnické fakulty.

Představí se na festivalu snímky jen od studentů z fakulty informatiky?

Již před lety festival přesáhl hranice jedné fakulty. Dnes ho můžeme považovat za celouniverzitní.

Festival je v současnosti jednodenní. Neuvažovali jste o tom, že byste jej v příštích letech rozšířili do více dní?

Organizační složka festivalu se obměňuje každý rok, což je spojeno s určitým rizikem jeho chodu. Rozhodně si dokážeme představit vícedenní festival, avšak jeho chod obnáší náročnější přípravu a značně složitější a rozsáhlejší dramaturgii, kterou produkce filmů v současnosti nepokrývá.

Vyhovuje vám, že se festival koná na dvou místech? Nepřemýšleli jste o dalším rozšíření?

Vzhledem k počtu účastníků i organizátorů festival adekvátně odpovídá počtu míst, kde se koná. Není vyloučena možnost rozšíření, ale momentálně je to nastavení ideální.

Klíčová slova: festival, fakulta informatiky, Scala

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.