21.02.2020 19:53


Smrt nezletilé dívky zavinil bezohledný řidič, odvolací soud mu potvrdil trest

Autor: Iva Kovačičová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

S odvoláním u Krajského soudu v Brně neuspěl řidič osobního auta, který v listopadu roku 2018 srazil ve Slavkově u Brna nezletilou dívku. Ta po dvou dnech na následky zranění v nemocnici zemřela. Krajský soud potvrdil rozhodnutí okresního soudu ve Vyškově, který řidiče za usmrcení z nedbalosti poslal na dva roky a osm měsíců do vězení.

Krajský soud v Brně.

Brno – Krajský soud v Brně ve středu zamítl odvolání řidiče, který v listopadu 2018 srazil ve Slavkově u Brna v Bučovické ulici na přechodu nezletilou dívku. Dívka zraněním po dvou dnech v nemocnici podlehla. Řidič jel v obci rychlostí přes 72 kilometrů v hodině a nevěnoval řízení dostatečnou pozornost, proto ho Okresní soud ve Vyškově potrestal dvěma roky a osmi měsíci vězení s ostrahou a zákazem řízení na pět let.

„Soud prvního stupně udělil nepřiměřený a příliš přísný trest. Nepřihlédl k polehčujícím okolnostem, jako je spolupráce a dosavadní život obžalovaného,“ zdůvodnila obhájkyně odvolání.

Státní zástupkyně namítla, že ze znaleckého posudku i výpovědi obžalovaného vyplývá, že jel řidič výrazně rychleji a nevěnoval řízení pozornost, porušil tedy základní pravidla silničního provozu. „Zavinil smrt velmi mladé dívky, jedná se o zcela nenapravitelný následek,“ dodala.

Soud odvolání zamítl i vzhledem k tomu, že dva měsíce před nehodou dostal muž pokutu za překročení povolené rychlosti, z toho se však nepoučil. Podle znalce by k nehodě nedošlo, pokud by řidič dával pozor a včas zareagoval.

„Řídil bezohledně a hazardně. Rodina dívky si ponese celoživotní trauma. Námitka, že vězení mu zabrání žít normální život, je tedy bezpředmětná,“ řekl předseda odvolacího senátu brněnského krajského soudu Josef Teplý.

Klíčová slova: soud, odvolání, autonehoda, úmrtí, vězení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.