12.03.2016 19:44


Služeb lyžařského areálu Hinterstoder využívají profesionální závodníci i rekreační lyžaři

Autor: Simona Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Lyžařské středisko Hinterstoder se sice v Rakousku neřadí mezi největší, i přesto disponuje přepravní kapacitou 18 500 osob za hodinu. Na atraktivitě mu přidává i fakt, že tam letos závodníci jeli Světový pohár. Celkových čtyřicet kilometrů sjezdovek mohou využívat i rekreační sportovci. I v polovině března jsou v provozu všechny sjezdovky s vleky. 

Lyžařské středisko Hinterstoder leží ve stejnojmenné vesnici sedmdesát kilometrů od Lince. Svou rozlohou se mezi rakouskou konkurencí řadí k těm menším, na české poměry jde ovšem o rozsáhlejší areál, kde si přijde na své i náročný uživatel. Celý komplex leží od šesti set do dvou tisíc metrů nad mořem. Hlavní sjezdovky areálu začínají ve výšce čtrnáct set metrů. Část svahu, která je položena níže, středisko využívá pro lyžařský Světový pohár. Pro maximální pohodlí mohou návštěvníci k přepravě využít sedm klasických vleků, dvě sedačkové lanovky, z čehož jedna je krytá, a dvě lanovky kabinové.

Co se týče samotných sjezdovek, převažuje červená úroveň. V součtu se Hinterstoder pyšní přibližně čtyřiceti sjízdnými kilometry. V areálu je také možné využít dvě sjezdovky, kde si může jezdec změřit svou rychlost. Za velkou výhodu je považována přítomnost snowparku.

Nedostatek je ovšem v občerstvovacím servisu. Vzhledem k velikosti areálu jsou čtyři stánky s občerstvením málo. Jejich zařízenost je však vyhovující. Nadstandardní službou je však přítomnost lehátek pod hlavní sjezdovkou, které je možno využít k odpočinku či pozorování okolního dění.

Dalším negativem je organizace vleků. Některé jsou bez obsluhy. Tomu je přizpůsobena rychlost. Uživatel pak může získat pocit, že na vleku tráví mnohem více času, než na svahu. Sněhové podmínky jsou však vyhovující. V případě nedostatku sněhu je areál uměle zasněžován z umělých vodních nádrží, které jsou vytvořeny přímo k tomuto účelu.

Hlavní sjezdovka

Jednodenní skipas pro dospělého stojí 42 Euro, což je na rakouské poměry přiměřená cena. Skipas platí i do partnerského střediska Wurzelarm, který ovšem rozlohou není tak velký a převažují zde modré sjezdovky. V součtu vítězí klady lyžařského areálu Hinterstoder. Mezi ty se řadí velký počet sjezdovek různých obtížnosti i poměr ceny a kvality. 

Za zmínku rozhodně stojí i nádherný výhled z nejvyššího bodu sjezdovek, kde je pro návštěvníky vytvořená vyhlídka. 

Výhled z nejvyššího bodu

Klíčová slova: Lýžování, lyžařské středisko, Hinterstoder, Světový pohár, sjezdovka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.