14.11.2013 18:38


Slovenská invaze. Tak vypadala středeční noc na Flédě

Autor: Karolína Peřestá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Slovenská noc, akce pro všechny, kteří chtěli zažít zábavu ve stylu východních bratrů, se konala ve středu na Flédě. Návštěvníky přivítaly slečny s chlebem a solí, prvních sto dostalo půldecový panák borovičky zdarma.

Brno - Pokud se někdo dostavil až před jedenáctou hodinou, měl s největší pravděpodobností smůlu. I přes pokročilý čas stála před známým brněnským klubem dlouhá fronta. Na facebooku přislíbilo účast téměř tři tisíce nadšenců. Dovnitř se ale dostali buď s obtížemi, nebo vůbec. Ochranka musela na hodinu vstup zcela omezit. Tím si však Vstup zdarma na Slovenskou noc měli krojovaní. Autor: Karolína Peřestá. příchozí náladu zkazit nenechali. „Už jsem celkem blízko, nevzdám to. Já myslím, že pouští, jenom čekají, až odejde víc lidí,“ neztrácel naději návštěvník Filip Janypka.

Orgánizátory vinil málokdo. „Propustnost klubu není až tak dobrá, do šatny se vejde jen šest set lidí, takže pokud to jde pomaleji tam, lidi se tlačí u vstupu,“ vysvětlil jeden z pořadatelů akce, Ondrej Lipták. Návštěvníci ale namítali, že organizátoři mohli vchod zabezpečit lépe. „Dělali jsme zábrany, ale když je v průchodu moc lidí, odsunují je pryč, což my neuhlídáme. Příště už to ale uděláme ve větším, a tomu přizpůsobíme i prostory,“ dodal Lipták. Postupem večera však dostali pořadatelé situaci u vstupu zase pod kontrolu, chodba se vyprázdnila a návštěvníci-čekatelé stáli frontu před hlavním vchodem.

Program ani míru zábavy uvnitř klubu situace s kapacitou neovlivnila. Podnikem zněly hity slovenských populárních interpretů a na playlistu nechyběly ani nejznámější lidové písničky. Vítáni byli nejenom Slováci, ale příslušníci jakékoliv národnostíi. Bavili se všichni. Časté byly konverzace na téma důvodu studia v České republice, respektive v Brně. „Našel jsem tady obor, který mě zajímal, teleinformatika. A jsem spokojený,“ odůvodnil svoje rozhodnutí Michal Ľupták, jeden z návštěvníků.

Vstup zdarma měli ti, kteří své slovenské vlastenectví prokázali lidovým oděvem. Našlo se tedy několik krojovaných dívek a chlapců, kteří s chutí i s nekrojovanými popíjeli borovičku a jiné nápoje. Součástí večera byla řada soutěží jako například pojídání brynzových halušek, pití piva nebo umíchání co nejzajímavějšího slovenského drinku. Zájemci o poslední disciplínu dávali návrhy na facebookové stránky události. Autoři těch nejúspěšnějších měli možnost předvést svůj výtvor večer naživo. V případě, že svůj drink i vypili, dostali od organizátorů Red Bull Boat, sadu šesti energy drinků s lahví alkoholu.  

Klíčová slova: Fléda, Slovenská noc

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.