09.11.2015 20:12

Sledovali jsme ŽIVĚ: Masaryčka navázala na loňské vítězství a triumfovala v hokejovém souboji univerzit 5:2!

Autor: Ondřej Kuchař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sledovali jsme online hokejový souboj univerzit mezi Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně.

Sličné dívky v publiku | Foto: Michaela VaňharováBrno – Je to tady. Místa v brněnské DRFG aréně se rychle plní. Hokejisté nastupují na ledovou plochu a souboj univerit začíná. Diváci v hledištích svádí nelítostnou bitvu rukou a hlasivek.

20:00 - Úvodní buly je vhozeno. První třetina tohoto utkání začíná!

Počáteční minuty byly v režii hráčů Masarykovy univerzity. Borci z VUT se k ničemu podstatnému nedostali, až v 9. minutě z blízka minul odrytou klec Skočovský. Jinak se brankář MUNI Richard Dohnálek nudil. To Masárna byla podstatně aktivnější a šance střídala šanci. Patrik Brzobohatý z bezprostřední blízkosti přestřelil, aby o dvě minuty později orazítkoval dělovkou břevno Simen Brekke. V minutě patnácté však konečně došlo na změnu skóre. Tlak, v tomto utkání domácí Masarykovy univerzity, přetavil v úvodní branku Patrik Medřický, který se švihovkou z pravého kruhu nemýlil. Po první třetině tak bylo skóre 1:0 pro Masarykovu univerzitu.

Do periody druhé ale vstoupili lépe technici z VUT a po 53 sekundách bylo vyrovnáno. Obranu Masaryčky vyšachoval Popolanský a následně předložil puk před branku na nikým nehlídaného Šidáka, pro kterého již nebyl problém prostřelit bezmocného Dohnálka. Bylo tak srovnáno na 1:1.

Na tribunách se tísní více než 7 tisíc fanoušků z obou táborů, mezi kterými probíhá soustavné slovní kočkování. „Nemáte holky!“ křičí kotel MUNI, fans VUT však kontrují pokřikem: „My máme vaše!“.

Ještě pět minut před koncem druhé části byl stav stále nerozhodný, pak ale začal gólový koncert v podání hráčů Masarykovy univerzity. Ve 36. minutě nejdříve vrátil vedení modrým barvám jeden z nejaktivnějších borců na ledové ploše Simen Brekke. O pouhou půlminutku poté navýšil vedení na rozdíl dvou branek Patrik Medřický, který využil krásné přihrávky Jakuba Kadlece zpoza brány. Třetina se blížila ke svému konci a mnoho fanoušků již opustilo tribuny, aby nestály tak dlouhé fronty na pivo, to však byla chyba. V čase 39:47 totiž překonal jinak skvěle chytajícího Bartoška Jakub Kadlec. Po druhé dvacetiminutovce byl tak stav 4:1 pro Masárnu.

„V první třetině jsmě měli smůlu, Bartošek VUT neskutečně podržel. Pak jsme to konečně zlomili. Ještě nás ale čeká těžkých dvacet minut, rozhodnuto určitě není,“ hodnotil průběh utkání před třetí třetinou autor dvou branek Patrik Medřický.

Do poslední periody vstoupili technici se změnou v brance. Smolaře Jakuba Bartoška nahradil Michal Kuchař. Ten držel čisté konto až do závěrečných minut zápasu, jeho kolegové se však v útoku prosazovali jen těžko. Povedlo se jim pouze snížit zásluhou Majoly. Hráči MUNI si už vedení pohlídali a v samém závěru naopak ještě přidali jednu branku.

„Je to paráda! Diváci byli úžasní a celých šedesát minut nás neuvěřitelně hnali kupředu. Tímto bych jim chtěl poděkovat,“ hýřil po zápase spokojeností útočník vítězů Jan Truhlář.

Historicky sedmý vzájemný zápas tak popáté ovládla Masarykova univerzita.

Masarykova univerzita - Vysoké učení technické 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Medřický, 36. Brekke (Matouš), 37. Medřický (Kadlec, Bustin), 40. Kadlec (Skočovský), 58. Brzobohatý P. (M., Truhlář) – 21. Šidák (Popolanský), 48. Majola (Král, Prokop)

Klíčová slova: hokej, online, souboj univerzit