19.10.2019 23:40

Slavia otočila domácí duel s Příbramí, dvakrát se trefil Souček

Autor: Ondřej Charvát | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Jasného favorita mělo sobotní klání třináctého kola nejvyšší české fotbalové soutěže hrané od sedmi večer v pražské Sinobo Aréně. Na domácím hřišti se po reprezentační pauze představili hráči Slavie Praha, lídra tabulky, a proti nim vyběhli hráči čtrnácté Příbrami. Zápas neměl tak jednoznačný průběh, jak se mohlo před utkáním zdát. Po poločase vedli právě hosté, kteří se ujali vedení brankou Škody. Domácí však zvládli zápas ve druhé půli otočit.

Vzdušný souboj během zápasu Slavia versus Příbram. Autor: Ondřej Charvát

Praha – Domácí Slavia potvrdila v sobotu večer v zápase třináctého kola nejvyšší fotbalové soutěže roli favorita a vyhrála nad Příbramí 3:1. Ač vstoupila do zápasu s Příbramí aktivně, gólově se prosadili jako první hosté zásluhou Škody ve 31. minutě. Vedení vydrželo Středočechům i do poločasu. Ve druhé půli však Slavia přidala na obrátkách a díky dvěma trefám Tomáše Součka a vlastní branky příbramského Marka Kodra porazila Příbram o dvě branky a zvýšila svůj náskok v čele soutěže.

Příbram se v sobotním zápase musela obejít bez vykartovaných hráčů Rezka, Treglera a Soldáta. Jelikož jde o stabilní hráče základní jedenáctky, byla jejich absence pro Příbram citelná. „Máme však připravené kluky, kteří dostanou svou šanci. Pro ně je motivací zabojovat o místo v sestavě na hřišti úřadujícího mistra ligy,“ uvedl k absenci trojlístku hráčů trenér Příbrami Roman Nádvorník. Naopak Slavia vyslala na uplynulý reprezentační sraz rovnou desítku svých hráčů z prvního týmu a teprve ve čtvrtek si zatrénovali v kompletní sestavě.

Úvod zápasu se nesl ve znamení slávistického tlaku, který však byl spíše platonický a žádné vyložené šance, vyjma Škodova pokusu mimo tři tyče v šesté minutě, se domácí příznivci nedočkali. Červenobílí drželi sice na svých kopačkách míč častěji a byli aktivnější, ale centry létající ze stran do vápna své adresáty nenašly. Bránící se hosté se po dvaceti minutách hry osmělili a vyráželi do protiútoků, které však ve velké většině případů končily na výrazně obměněné obraně Slavie. Svěřenci trenéra Nádvorníka se nicméně prosadili v utkání jako první. Přímý kop Martina Nového vyrazil brankář Kolář jen do tyče a u odráženého míče byl jako první Michal Škoda a uklidil jej do odkryté branky. Domácím se i přes tlačení Tribuny Sever skórovat do poločasu nepodařilo, Příbram první půli opanovala.

Tlak Slavie se po příchodu na hřiště ve druhé půli ještě vystupňoval. Po pár minutách si vypracovali její hráči několik šancí, dlouho se však pouze zastřelovali. Masopusta a Ševčíka vychytal brankář Kočí, Souček svou střelou netrefil bránu. Hru Slavie rozproudil po hodině hry Nicolae Stanciu, který nahradil nevýrazného Provoda. „Zhruba od šedesáté minuty byl náš výkon takový, jaký měl být. V první půli byl náš střed hřiště mizerný. Měli jsme pomalý rozjezd a Příbram takové zápas umí, presují a hodně běhají. Náš výkon se po příchodu Stancia hodně zvedl,“ zhodnotil po zápase Trpišovský.

K vyrovnání Slavii pomohla penalta nařízená po ruce v příbramském vápně. Penaltový expert Souček jej s přehledem proměnil. „Slavia měla velký tlak, ze kterého následovala penalta. Když dají gól, tak jsou následně nezastavitelní. Snažili jsme, aby nepřidali druhý gól, ale oni jej dali po dvou minutách,“ okomentoval klíčové okamžiky zápasu kapitán hostů Michal Škoda. Vedení na slávistickou stranu překlopil v 63. minutě jeho spoluhráč Marek Kodr vlastní brankou. O deset minut později přidal potvrzující třetí branku hlavou opět Souček. Domácí si vypracovali ještě další příležitosti ke vstřelení branky, ale Frydrych ani Tecl neuspěli. Na druhé straně hřiště se dvakát do šance dostal střídající Stuparević, ale ani jednou nebyl úspěšný.

Slavia minimálně do neděle zvýšila svůj náskok na čele ligy před Plzní na devět bodů. Kaňkou na výsledku 3:1 pro domácí zůstává jen přerušená ligová neprůstřelnost brankáře Slavie Ondřeje Koláře. V příštím týdnu Slavii čeká těžký souboj v Lize mistrů se španělskou Barcelonou, která připravenost Sešívaných prověří ve středu. Na konci týdne, v neděli pojede Slavia k zápasu do Plzně, kde stane proti druhému celku ligy – tamní Viktorii. Příbram čeká v příštím kole také duel se sousedem v tabulce, bude totiž hostit předposlední Zlín.

Klíčová slova: Slavia, Příbram, fotbal, Fortuna liga