16.03.2016 19:05


Sladké a zároveň zdravé? Brněnská raw cukrárna ve svých dortech kombinuje obojí

Autor: Kristýna Svrdlinová | Kurz: Stisk | Kategorie: Publicistika

Vegetariánské a veganské restaurace či kavárny už dnes v Česku nejsou žádnou novinkou. Podniků, které nabízí raw neboli syrovou stravu však zatím není mnoho. V centru Brna už několik měsíců funguje cukrárna, která se specializuje na výrobu raw dortů, které jsou vyrobeny ze surovin rostlinného původu. Dle zákazníků chutnají jako ty klasické. 

Raw dorty jsou díky způsobu přípravy plné živin a bez cukru. Přitom vypadají a chutnají jako běžný dort. Foto: Barbora Tlustá

Brno - Raw dorty lze od loňského srpna ochutnat v cukrárně Raw with love v Anenské ulici v Brně. Cukrárnu si otevřela Barbora Tlustá se svou maminkou Barborou Kamenskou. K přípravě raw dortů ji přivedly její problémy s cukrovkou, kvůli kterým začala jíst pouze syrovou stravu. Když zjistila, že v Brně ještě neexistuje žádná cukrárna, která by nabízela podobný druh zboží, rozhodla se takový podnik otevřít.

„Hlavními přísadami našich dortů jsou mandle, kešu a datle. Všechny dorty jsou vhodné pro lidi s alergií na lepek a laktózu,“ popisuje nabídku Barbora Tlustá. V raw dortech není na rozdíl od běžných dortů žádný cukr. Zároveň při výrobě teplota nepřesáhne 42 stupňů, takže si suroviny zachovají všechny své živiny. 

Pro ty, kteří mají alergii na ořechy, navíc vyrábí cukrárna dorty z irského mechu. Přesto, že jsou dorty díky způsobu přípravy zdravé a plné živin, působí na první pohled jako dorty běžné. „Myslím si, že lidé mají naše dorty rádi právě proto, že chutnají a vypadají jako normální dorty. Často se při objednávání dortů setkáváme s tím, že si lidé přejí, aby dort co nejvíc připomínal běžný dort, aby oslavenec nepoznal, že jí něco zdravého,“ dodává se smíchem Tlustá.

Po půl roce fungování nemá cukrárna o zákazníky nouzi. „Překvapilo nás, kolik lidí má o takový druh dortů zájem. Stává se, že máme už před zavírací dobou vyprodáno,“ říká spolumajitelka cukrárny s úsměvem. Zájem je tak velký, že se s maminkou rozhodly pořádat kurzy, na kterých učí, jak takový raw dort připravit. 

O úspěchu svědčí i to, že svými zákusky zásobují i jiné brněnské podniky, například Juice Bar nebo Koloniál. „Od poloviny března budeme zákusky dodávat také do kavárny Gaviota v Moravské zemské knihovně,“ říká Tlustá. Zákazníci se mimo to mohou s jejich zbožím setkat na brněnských potravinových trzích Food Park či na Veganfestu.

„Výroba dortů nás opravdu baví. Na chodu cukrárny se podílíme tři a každý den vyrábíme čerstvé dorty z kvalitních surovin. Neděláme to pro peníze, ale z lásky,“ uzavírá Tlustá. Ne nadarmo zní slogan cukrárny „Vše na sto procent vegan, na sto procent raw, na sto procent bez lepku, na sto procent bez cukru, na sto jedna procent s láskou dělané.“

Klíčová slova: raw, cukrárna, dorty, jídlo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.